Take-Two planuje wewnętrzne zwolnienia i redukcję kosztów

Take-Two planuje zwolnienia, a także redukcje kosztów, które pozwolą zaoszczędzić spółce nawet 50 milionów dolarów.

@ 07.02.2023, 12:33
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Take-Two planuje wewnętrzne zwolnienia i redukcję kosztów

Wygląda na to, że Take-Two dokona zwolnień w ramach programu redukcji kosztów o wartości 50 milionów dolarów, ogłoszonego w poniedziałek.

Właściciel Rockstar i 2K Games ujawnił plan zwolnień w ramach raportu finansowego za trzeci kwartał fiskalny, który zakończył się w grudniu 2022 roku.

W świetle obecnej sytuacji i silnego zaangażowania Take-Two w efektywność, firma wdraża program redukcji kosztów, który ma przynieść ponad 50 milionów dolarów rocznych oszczędności, które z kolei zacznie realizować w czwartym kwartale roku podatkowego 2023.

Program obejmuje personel, procesy, infrastrukturę i inne obszary oraz skupi się przede wszystkim na funkcjach korporacyjnych i wydawniczych.

W wywiadzie dla GamesIndustry.biz, dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, powiedział, że firma nie planuje szeroko zakrojonej redukcji siły roboczej.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?