Gran Turismo 7 jest w pełni grywalne na PlayStation VR2

Polyphony Digital tak przygotowało grę, aby można było czerpać z niej pełnię przyjemności na goglach wirtualnej rzeczywistości Sony.

@ 06.02.2023, 16:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Gran Turismo 7 jest w pełni grywalne na PlayStation VR2

Już niedługo w sklepach zadebiutuje PlayStation VR2. Nowe gogle wirtualnej rzeczywistości Sony powinny zapewnić graczom jakość, jakiej do tej pory jeszcze na konsolach nie było, a wśród gier wykorzystujących nową technologię jest Gran Turismo 7. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, budowane było od podstaw tak, by było w pełni grywalne na PS VR2 - tak przynajmniej twierdzi producent cyklu, Kazunori Yamauchi.

Yamauchi rozmawiał niedawno z redakcją GT Planet, a podczas konwersacji zapytany został o to, czy Gran Turismo 7 działać będzie z PlayStation VR2. Okazuje się, że nie będzie ono miało z tym żadnych problemów.

"Pod koniec dewelopingu Gran Turismo Sport zaczęliśmy prace nad Gran Turismo 7, a naszym celem było uczynienie gry w pełni grywalnej na PlayStation VR2. Gran Turismo 7 natywnie wspiera 4K/60 FPS, ale gdy masz takie cele, naturalnie wspierasz też rzeczy pokroju VR", powiedział twórca, po czym dodał, że uczynienie GT7 grywalnym na nowej platformie było stosunkowo łatwe i nie było to związane z jakimiś znaczącymi cięciami w oprawie.

"Jeśli o to chodzi, niczego w jakimś znaczącym stopniu nie wycięliśmy. Mamy oczywiście nacisk na płynność oraz rozdzielczość gdy robimy Gran Turismo, i myślę, że pod tym względem się nam udało. Chodzi o wydajność PlayStation 5 oraz specyfikację PS VR2 - oba urządzenia ze sobą współgrają".

Aby możliwe było generowanie oprawy z płynnością 120 klatek na sekundę, twórcy musieli wykorzystać jedną z kluczowych technologii opracowanych na potrzeby PlayStation VR2. Chodzi o to, że gogle śledzą ruch gałek ocznych i zmieniają rozdzielczość tak, byśmy w miejscu skupiania wzroku mieli najwyższą, a po bokach, tam gdzie obraz nie jest już tak ostry, nieco niższą.

Gran Turismo 7 dostępne będzie na PlayStation VR2 od 22 lutego. Wtedy w sklepach pojawią się gogle i wtedy też zadebiutują nowe gry oraz aktualizacje dla starszych, włączające wykorzystanie PS VR2.


Sprawdź także:
Gran Turismo 7

Gran Turismo 7

Premiera: 04 marca 2022
PS5, PS4

Gran Turismo 7 to kolejna odsłona słynnej marki gier wyścigowych, wydawanych jedynie na konsolę Sony. Jest to zarazem pierwsza część głównej serii, jaka pojawiła się na P...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?