Sony twierdzi, że 30% użytkowników PlayStation 5 nigdy nie miało PlayStation 4

Sony ewidentnie przyjmuje całkiem nowych graczy oraz graczy z innych platform za pośrednictwem PlayStation 5.

@ 06.02.2023, 13:12
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Sony twierdzi, że 30% użytkowników PlayStation 5 nigdy nie miało PlayStation 4

W sieci pojawiła się bardzo ciekawa statystyka odnośnie sprzedaży konsol stacjonarnych. Nowy raport finansowy Sony za trzeci kwartał roku fiskalnego 2022 ujawnił coś interesującego na temat bazy użytkowników PlayStation 5. Okazuje się, że około 30% obecnie aktywnych graczy najwyraźniej nigdy nie posiadało konsoli PlayStation 4.

Zasadniczo oznacza to, że prawie jedna trzecia wszystkich posiadaczy PlayStation 5 albo pominęła generację PlayStation 4, albo jest zupełnie nowa w ekosystemie PlayStation. Z pewnością byłoby to zgodne z rosnącą popularnością gier ekskluzywnych tworzonych przez Sony.

Wygląda na to, że nawet w obliczu silnego spowolnienia gospodarczego Sony robi postępy w przyciąganiu nowych graczy  prawdopodobnie dzięki ekskluzywnym hitom pokroju Spider-Man: Miles Morales, Horizon II: Forbidden West i God of War Ragnarok, z których ostatni niedawno osiągnął 11 milionów sprzedanych egzemplarzy.

PlayStation cieszy się zatem kolejnymi rekordami sprzedaży i w ogóle nie ogląda się na konkurencję. Bardzo ciekawa statystyka pokazująca, jak sprzęt może przyciągnąć do siebie wciąż ogromną liczbę niezagospodarowanych graczy na rynku lub wyciągnąć ich z innego obozu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?