PlayStation 5 z kolejnym rekordem sprzedaży

Konsola rozchodzi się bardzo dobrze, a jej dostępność zaczyna się istotnie poprawiać.

@ 02.02.2023, 14:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

PlayStation 5 z kolejnym rekordem sprzedaży

W ostatnim czasie zauważalna jest poprawa w dostępności PlayStation 5. Nie powinno być więc zaskoczeniem, że Sony wystartowało ze specjalną kampanią marketingową, mającą jeszcze bardziej napędzić sprzedaż. Ta, mimo dotychczasowych problemów z dostępnością, jest na naprawdę porządnym poziomie.

Japończycy opublikowali najnowszy raport finansowy, dotyczący trzeciego kwartału fiskalnego roku 2022. Z ujawnionych danych wynika, że PlayStation 5 trafiło już do sklepów w nakładzie przekraczającym 32,1 mln egzemplarzy na całym świecie. W ciągu ostatniego kwartału sprzedało się aż 7,1 mln sztuk, w porównaniu do 3,1 mln z tego samego okresu roku poprzedniego.

Prócz sprzedaży PlayStation 5, ujawniono co nieco na temat oprogramowania oraz usług towarzyszących. W raporcie czytamy, że PlayStation Plus ma w tym momencie 46,4 mln subskrybentów, co stanowi lekko spadek w stosunku do 48 milionów z roku poprzedniego. PlayStation Network ma natomiast aż 112 mln aktywnych użytkowników, co stanowi wzrost o 1 mln w porównaniu do roku poprzedniego.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, na PS4 oraz PS5 sprzedało się w minionym kwartale w sumie 86,5 mln gier, co stanowi spadek z 92,7 mln rok do roku. Większość, bo 20,8 mln, to gry opracowane przez studia należące do Sony. W roku poprzednim wynik ten był na poziomie 11,3 mln jednostek, więc skok jest istotny. Przyczyniła się do niego najpewniej wyśmienita sprzedaż God of War Ragnarok.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?