Powstają dwie nowe gry Far Cry; premiera pod koniec 2025 roku

Ubisoft nie zmienia taktyki. Firma nadal przygotowuje kolejne odsłony swoich najpopularniejszych marek. Tym razem chodzi o Far Cry.

@ 27.01.2023, 12:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Powstają dwie nowe gry Far Cry; premiera pod koniec 2025 roku

Informacje na temat Far Cry 7 pojawiają się w sieci od dawna. W 2021 roku Jeff Grubb raportował, że kolejna część popularnego cyklu będzie prawdopodobnie usługą. Teraz Tom Henderson - znany insider - uważa, że powstają aż dwie gry z serii Far Cry.

Jak twierdzi Henderson, jeden z tytułów to prawdopodobnie Far Cry 7, czyli doświadczenie przeznaczone dla jednego gracza. Drugim jest natomiast projekt nastawiony na rozgrywki wieloosobowe. Wewnętrznie Far Cry 7 nazywane jest Project Blackbird, natomiast gra nastawiona na potyczki online to Project Maverick. W oba zaangażowane jest studio Ubisoft Montreal.

Detali oczywiście na razie nie mamy, ale projekt Maverick był podobno kilkakrotnie restartowany i zmieniany w ciągu minionego roku. To podobno strzelanka, której akcja toczy się na Alasce. Zajmujemy się w niej realizowaniem kontraktów, gromadzeniem surowców itd. Jako że mówi się też o istnieniu permadeath, jest spora szansa na to, iż będzie to przedstawiciel gatunku Battle Royale.

Oba tytuły mają zadebiutować pod koniec 2025 roku, choć na razie nie ma żadnych szczegółów, a Ubisoft nie komentuje gier, których oficjalnie nie zapowiedziano. Czekamy zatem z niecierpliwością na nowe doniesienia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:32, 27.01.2023
A ja ciągle w lesie jeśli chodzi o tę serię . Kupiłam co prawda Trójkę ale nie wiem kiedy zagram.
0 kudosRonaldo_   @   18:11, 27.01.2023
Po części 5, którą zmęczyłem, żeby skończyć dałem sobie na razie spokój z tą serią.