Naughty Dog skończyło z Uncharted, ale jest otwarte na The Last of Us: Part III

Wygląda na to, że Naughty Dog chętnie powróci do świata The Last of Us, ale musi mieć dla nas interesującą historię.

@ 27.01.2023, 12:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Naughty Dog skończyło z Uncharted, ale jest otwarte na The Last of Us: Part III

Studio Naughty Dog zajmuje się od jakiegoś czas dwoma markami. Pierwszą jest Uncharted, a drugą The Last of Us. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, ekipa nie zamierza powracać do przygód Nathana Drake'a, a to oznacza, że z Uncharted "skończyło". Chętnie jednak przygotuje The Last of Us: Part III.

Współtwórca serii The Last of Us, Neil Druckmann, rozmawiał niedawno o planach swojej ekipy z BuzzFeed. Bez większego zaskoczenia, nie powiedział on niczego konkretnego, choć jednocześnie przyznał, że Sony daje jego studiu dużo swobody. Mimo że Uncharted było ogromnym sukcesem, Naughty Dog nie zamierza do niego powrócić, a jeśli chodzi o The Last of Us: Part III, ekipa do niego przysiądzie tylko wtedy, gdy będzie miała "porywającą opowieść" i jakieś ciekawe przesłanie.

"Wiem, że wiele ludzi zastanawia się czy The Last of Us: Part III powstanie czy nie. Mogę powiedzieć, że mamy dużo swobody ze strony wydawcy, firmy Sony, a to oznacza, że fundusze Sony pozwalają nam tworzyć gry, wspierają nas i przez nie jesteśmy własnością Sony. Zawsze nas wspierali i pozwalali tworzyć gry z pasji - to oznacza, że choć coś osiąga sukces, nie mamy ciśnienia na to, by tworzyć kontynuację. Tak to nie wygląda. Uncharted odniosło ogromny sukces - Uncharted 4 było jedną z naszych najlepiej sprzedających się gier - my byliśmy w stanie nadać opowieści finalne szlify i właśnie to zrobiliśmy. Ruszamy dalej".

"Podobnie jest w przypadku The Last of Us. To my decydujemy czy chcemy kontynuować czy nie. Nasz proces jest taki sam, jak w przypadku Part II, a to oznacza, że jeśli wymyślimy porywającą opowieść z przesłaniem na temat miłości - jak to było w pierwszej i drugiej grze - wtedy opowiemy tę opowieść. Jeśli nie wymyślimy czegoś, co ma mocne powiązania z Part II, na tym poprzestaniemy".

Kolejną grą Naughty Dog będzie tytuł nastawiony na rozgrywki wieloosobowe, którego akcja toczy się w uniwersum The Last of Us. Co ważne, twórcy w swoim projekcie planują położyć duży nacisk na opowieść, a zatem nie będzie to jedynie rywalizacja. Całość ma uzupełnić świat The Last of Us nowymi informacjami. Detale na temat projektu poznać mamy jeszcze w tym roku, a póki co pamiętajcie o premierze The Last of Us: Part 1 na PC, którą zaplanowano na 3 marca.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:35, 27.01.2023
Trójkę chcą zrobić? To Ellie już pewnie będzie starą babą i z jakimś chłopczykiem będzie podróżować w świecie zombiaków.
0 kudosTheCerbis   @   16:45, 27.01.2023
Cytat: Barbarella.
Ellie już pewnie będzie starą babą i z jakimś chłopczykiem będzie podróżować
Yyy... Chyba nie. ;)
0 kudosBarbarella.   @   22:29, 28.01.2023
Cytat: TheCerbis
Cytat: Barbarella.
Ellie już pewnie będzie starą babą i z jakimś chłopczykiem będzie podróżować
Yyy... Chyba nie. ;)

Z następną dziewczynką ?
0 kudosTheCerbis   @   01:05, 29.01.2023
W sumie nie pomyślałem wcześniej i mogłaby - tylko raczej nie byłby to jej dzieciak (a tak to zrozumiałem wtedy). Biorąc pod uwagę tandem Joela i Ellie to czemu nie, takie zatoczenie się koła mogłoby być ciekawe, jeśli dobrze uzasadnione i odpowiednio przedstawione.
0 kudosBarbarella.   @   10:22, 29.01.2023
Cytat: TheCerbis
tylko raczej nie byłby to jej dzieciak

No tak . Nie grałam jeszcze co prawda ale wyczuwam że na tym polega siła i patent tej historii . Między dwoma obcymi sobie ludźmi , dorosłym i dzieckiem rodzi się więź pod wpływem traumatycznych przeżyć. Więc gdyby coś zmienili to pewno ten pomysł by jednak pozostał.
Dodaj Odpowiedź