W Hogwarts Legacy nie będzie systemu moralności; mamy nowy gameplay

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat Hogwarts Legacy. Opublikowano też gameplay pokazujący m.in. skradanie się.

@ 26.01.2023, 16:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

W Hogwarts Legacy nie będzie systemu moralności; mamy nowy gameplay

Pisaliśmy przed momentem o tym, że w Hogwarts Legacy będzie spora nieliniowość oraz mnóstwo zadań pobocznych. Teraz mamy co nieco na temat systemu moralności, a pod treścią niniejszej wiadomości znajdziecie całkiem świeży gameplay, pokazujący m.in. skradanie oraz smoki.

Jeśli chodzi o system moralności, dyrektorka narracji i scenarzystka, Moira Squier, rozmawiała niedawno z redakcją portalu GamesRadar, a podczas wywiadu powiedziała, że systemu moralności niestety nie będzie. Gracze będą sami decydować, jak grać. Będą mogli też korzystać z trzech niedozwolonych klątw.

"Niedozwolone klątwy to nie jest coś, czego nauczysz się w szkole i to gracz będzie decydował czy chce je opanować czy nie", powiedziała Squier. "Nawet jeśli się ich nauczysz, nie musisz z nich korzystać. Świat będzie natomiast reagował, jeśli się na to zdecydujesz".

Jak dokładnie świat będzie reagował na nasze poczynania? To wyjaśnił Kelly Murphy. Powiedział on, że choć postacie będą reagować na to, że skorzystałeś z którejś klątwy, nie będzie to niosło konsekwencji. Twórcy zdecydowali, że nie chcą systemu moralności, by nie osądzać graczy.

"Postaci będą reagować wizualnie i dźwiękowo, widząc gracza korzystającego z klątw, ale nie mamy systemu moralności, który karze ich za takie występki - byłoby to osądzaniem graczy przez deweloperów. Ale jeśli gracz będzie kontynuował korzystanie z Klątw, świat to zauważy".

Premierę Hogwarts Legacy zaplanowano na 10 lutego, a grać będziemy wówczas na PC, Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5. Nieco później, 4 kwietnia, zagrają posiadacze PS4 oraz X1, a na końcu właściciele Switcha - 25 lipca. Jeśli rozważacie zakup wersji dla blaszaków, zerknijcie na jej wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?