Wątek fabularny Hogwarts Legacy będzie rozbudowany i pełen wyborów

Twórcy przygotowali też mnóstwo zadań pobocznych, wpływających na całą opowieść.

@ 26.01.2023, 15:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Wątek fabularny Hogwarts Legacy będzie rozbudowany i pełen wyborów

Hogwarts Legacy jest grą RPG, a w związku z tym gracze powinni się nastawić na rozbudowaną, pełną niuansów opowieść. Składać się na nią będą zarówno zadania główne, jak i te poboczne. Tych drugich, jak twierdzą deweloperzy, będzie naprawdę sporo.

Z rozmaitych przecieków wynika, że długość głównego wątku fabularnego Hogwarts Legacy oscylować będzie w okolicy 35 godzin. Co najmniej drugie tyle musimy wygospodarować, jeśli zdecydujemy się na realizację misji pobocznych, a także inne aktywności. Misji pobocznych, jak twierdzi scenarzysta gry, Moira Squier, przygotowano ponad 100.

"Główny wątek fabularny jest skomplikowany i angażujący. Kręci się on dookoła różnych postaci oraz punktów widzenia, ale dając graczowi wybór w grze, pozwalamy im opowiedzieć własną wersję tej epickiej historii", powiedział Squier w rozmowie z redakcją GamesRadar. "Nawet misje poboczne, których jest ponad 100, pozwalają graczowi manipulować główną kampanią na podstawie doświadczeń, które mieli".

"Interakcja z innymi w misjach pobocznych wpłynie na to, jaką masz interakcję w głównym wątku fabularnym - i odwrotnie. Kolejność wykonywania tych misji wpłynie na historię oraz grę. Wszystko jest ze sobą splecione".

Premierę Hogwarts Legacy zaplanowano na 10 lutego, a grać będziemy wówczas na PC, Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5. Nieco później, 4 kwietnia, zagrają posiadacze PS4 oraz X1, a na końcu właściciele Switcha - 25 lipca.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:56, 26.01.2023
RPG ? Fajnie .Jak tylko dorwę różczkę Voldemorta to ręka , noga , mózg na ścianie . I żeby w polskiej wersji językowej była Magdalena Różczka.
0 kudosTheCerbis   @   16:40, 26.01.2023
Cytat: Barbarella.
Jak tylko dorwę różczkę Voldemorta to ręka , noga , mózg na ścianie .
Niestety ani różdżki Voldemorta, ani Czarnej Różdżki (o którą pewnie ci chodziło) nie dorwiesz.
0 kudosBarbarella.   @   20:00, 26.01.2023
Cytat: TheCerbis
Niestety ani różdżki Voldemorta, ani Czarnej Różdżki (o którą pewnie ci chodziło) nie dorwiesz.

Aha .Rozumiem . Nie ten przedział czasowy ? To kicha , nie będzie rozpierduchy w stylu " Expectulum rozpier....um ". Smutny
0 kudosGuilder   @   22:25, 26.01.2023
Na Czarną Różdżkę przedział czasowy byłby ok, tylko że najwyraźniej twórcy nie chcieli jej na siłę wciskać. W sumie to i lepiej, nic na siłę.
0 kudosBarbarella.   @   22:37, 26.01.2023
No fakt . To zupełnie inna historia. Zresztą to tak właściwie mnie cieszy . Uśmiech W zasadzie to chyba żadnego filmu z Harrym nie obejrzałam w całości , nie jestem fanką .Coś tam liznęłam kiedy siostra albo mama oglądały. Ale klimatu Hogwartu w grze chętnie zakosztuję. Uśmiech
0 kudoslogan23   @   22:43, 26.01.2023
Cytat: Barbarella.
Aha .Rozumiem . Nie ten przedział czasowy ? To kicha , nie będzie rozpierduchy w stylu " Expectulum rozpier....um ". Smutny

Mogła się pojawić, to była bardzo stara różdżka, Dumbledore też się nie pojawi
0 kudosTheCerbis   @   00:40, 27.01.2023
Niby tak, ale musieliby wcisnąć ją na siłę, co nie byłoby według mnie dobrym rozwiązaniem.

SPOILER (odnośnie właścicieli Czarnej Różdżki)
Między końcem XIX a początkiem XX wieku Czarna Różdżka wpadła w ręce Gregorowicza i według mnie nie powinna być w grze dostępna. Później wiadomo, że zwinął ją Grindelwald. A Tom Riddle urodził się dopiero wtedy, gdy Gellert zaczął robić zamieszanie w świecie magii.
0 kudoslogan23   @   01:26, 27.01.2023
Cytat: TheCerbis
Niby tak, ale musieliby wcisnąć ją na siłę, co nie byłoby według mnie dobrym rozwiązaniem.

Ja o tym wiem ale nie ma przedziału czasowego kiedy różdżka trafiła do kolejnego właściciela, złodziej ukradnie ją dopiero za kilka lat.
0 kudosBarbarella.   @   09:42, 27.01.2023
A może ta różdżka była przereklamowana . Nawet nosa Voldemortowi nie umiała wyczarować. Konsternacja Bidulek nie wiedział jak pachnie schabowy i...Bellatrix Lestrange . Smutny
0 kudoslogan23   @   12:41, 27.01.2023
Cytat: Barbarella.
A może ta różdżka była przereklamowana . Nawet nosa Voldemortowi nie umiała wyczarować. Konsternacja Bidulek nie wiedział jak pachnie schabowy i...Bellatrix Lestrange .

Voldemort nie urodził się w Polsce i chwała mu, inaczej nici z podboju świata, Najpierw by musiał sobie poradzić ze strajkiem śmierciożerców oraz związkami zawodowymi, Jeszcze został ku swoim nieszczęściu premierem rządu mugoli. Pokręcony Puszcza oko Szczęśliwy
Dodaj Odpowiedź