Microsoft twierdzi, że miesięcznie na Xboksie gra nawet 120 milionów graczy

Xbox zyskuje na popularności, a liczby publikowane przez Microsoft mogą robić wrażenie.

@ 25.01.2023, 13:03
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox one, xbox x/s

Microsoft twierdzi, że miesięcznie na Xboksie gra nawet 120 milionów graczy

Podobno Xbox przyciągnął rekordową liczbę 120 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie w poprzednim kwartale zakończonym w grudniu 2022 roku.

We wtorek podczas zebrania wewnątrz Microsoftu omawiającego drugi kwartał fiskalny, dyrektor generalny Satya Nadella stwierdził, że Xbox ustanowił nowy rekord w Game Passie w minionym kwartale.

"W grach nadal realizowaliśmy naszą ambicję, aby dać graczom większy wybór, aby mogli grać w świetne gry gdziekolwiek, kiedykolwiek i jak chcą" – powiedział.

"Zaobserwowaliśmy nowe szczyty subskrypcji Game Pass, godzin transmisji strumieniowej gier i miesięcznych aktywnych urządzeń. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników przekroczyła rekordową liczbę 120 milionów w ciągu kwartału".

Microsoft ogłosił jednak również we wtorek, że przychody z gier generowane przez dział Xbox w ciągu ostatniego kwartału spadły o 13% rok do roku. Ciekawa korelacja, trzeba przyznać.

Tak czy owak, nie można Microsoftowi odmówić zaangażowania i sukcesów. Game Pass to prawdopodobnie najpopularniejsza usługa tego typu na rynku, co przekłada się na zaangażowanie graczy i dzisiejszy wynik.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?