Cyberpunk 2077 zaoferował zbyt małą nieliniowość, twierdzi deweloper

Twórcy wiedzą, że gracze chcieli, aby wybory mocniej wpływały na opowieść.

@ 24.01.2023, 18:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Cyberpunk 2077 zaoferował zbyt małą nieliniowość, twierdzi deweloper

Cyberpunk 2077 nie było tak rozbudowane, jak oczekiwali tego gracze. Deweloperzy na szczęście świadomi są popełnionych błędów, a to dobrze wróży potencjalnej kontynuacji. Co nieco na temat tego, jakie wnioski wyciągnięto z wpadek powiedział dyrektor zadań w Cyberpunk 2077, Paweł Sasko.

"Stało się wiele rzeczy", rozpoczął Sasko w transmisji na Twitchu. "Po pierwsze, gracze oczekiwali więcej, oczekiwali więcej ze względu na to, jak wyglądał Wiedźmin 3. Myślę, że Cyberpunk oferował ogromną nieliniowość, ale oczekiwania były większe".

Sasko uważa, że twórcy skupili się głównie na nieliniowych zadaniach. Stwierdzono, że pomniejsze konsekwencje będą wystarczające, ale gracze uznali, że taka struktura opowieści jest dla nich mało porywająca.

"Jako deweloperzy interpretujemy nieliniowość w szerszej perspektywie niż gracze. Gracze ograniczają się do tego, że chcą całkiem odmiennych wyborów i całkiem inną zawartość. Myślę, że to w porządku. Myślę, że mogliśmy to zrobić lepiej. Wiemy, jak możemy zrobić to lepiej i oczekuję od nas więcej".

CD Projekt RED przygotowuje obecnie jedyne fabularne rozszerzenie dla Cyberpunk 2077, czyli Widmo Wolności. Nie ma ono jeszcze dokładnej daty premiery, ale spodziewamy się go w bieżącym roku. Grać będziemy wówczas na PC, Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?