Ubisoft zatrudnia czołowego twórcę Battlefront 2

Ubisoft chce tworzyć jeszcze lepsze gry sieciowe dzięki doświadczeniu twórcy Battlefront 2.

@ 24.01.2023, 13:50
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Ubisoft zatrudnia czołowego twórcę Battlefront 2

Były dyrektor kreatywny takich gier, jak Battlefront, Bernd Diemer, dołączył do Ubisoftu jako nowy wicedyrektor kreatywny.

Diemer, który wcześniej pracował nad Crysis, Star Wars: Battlefront 2, Battlefield V i Horizon: Zero Dawn zarówno jako dyrektor kreatywny, jak i projektant, który skupi się przede wszystkim na doświadczeniach społecznościowych w grach usługach.

"Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do Ubisoftu i zyskać możliwość współpracy z utalentowanymi globalnymi zespołami w celu kształtowania przyszłości społecznościowych doświadczeń w grach Ubisoftu" – powiedział w oświadczeniu.

Elementy społecznościowe w grach wieloosobowych są czynnikiem wpływającym na graczy już od ponad dekady, rozwój gier-usług położył większy nacisk nie tylko na komunikację społeczną, ale gry ewoluowały w przestrzenie społecznościowe dla wspólnych wydarzeń, jak chociażby popularne koncerty Fortnite. Ubisoft chce wykorzystać ten trend.

Czekamy na kolejne gry Ubisoftu i to, w jaki sposób doświadczenie Diemera zostanie w nich wykorzystane. Korporacja ostatnio tworzy coraz więcej gier-usług, w których zarabia na mikrotransakcjach i dodatkach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?