Cyberpunk 2077: Widmo wolności jest najdroższym DLC w historii CD Projekt RED

Marek Bugdoł z działu relacji inwestorskich CD Projektu zdradził redakcji serwisu Parkiet, że nadchodzący dodatek do Cyberpunka 2077, Widmo wolności, będzie najdroższym DLC w historii warszawskiego dewelopera.

@ 23.01.2023, 20:12
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps5, xbox x/s

Cyberpunk 2077: Widmo wolności jest najdroższym DLC w historii CD Projekt RED

Jaki Cyberpunk 2077 jest - każdy widzi. Początkowe problemy związane z kondycją techniczną tej przygodowej gry akcji / tego RPG-a akcji (dyskusje na temat gatunku wciąż trwają i nie wygląda na to, że szybko poznamy rozstrzygnięcie) na ten moment, czyli już ponad dwa lata po premierze, wydają się jak odległy temat; nieistniejący wręcz. Premiera zapowiedzianego na ten rok dodatku, Widmo wolności, jest w stanie prawdopodobnie na dobre zatrzeć złe wrażenie po nieduanym debiucie największej dotychczasowej produkcji studia CD Projekt RED.

Szansa stojąca przed warszawskim studiem nie tylko wynika z tego, że DLC jest opracowywane raczej w spokojnej atmosferze i bez presji związanej z wydaniem gry w obawie przed gniewem udziałowców. Kurs notowanej na WIG-20 spółki się ustabilizował - i choć daleki jest od tego z końcówki 2020 roku, kiedy Cyberpunk 2077 miał dopiero wyjść, to wydaje się być satysfakcjonujący dla zarządu. Wspomniana szansa wynika również z tego, że Phantom Liberty to najdroższy dodatek, który "Redzi" wyprodukowali - powiedział Marek Bugdoł z działu relacji inwestorskich CD Projektu redakcji serwisu Parkiet.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności nie ma dokładnej daty premiery - wiemy tylko, że trafi na PC-ty i konsole Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 jeszcze w tym roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   22:44, 23.01.2023
Ech ta giełda , zarządy , udziałowcy .Wygląda na to że do końca świata już będziemy skazani na te sztuczne twory .A tytuł tego DLC mi się skojarzył .Ktoś z twórców chyba jest fanem Luisa Bunuela.
0 kudosshuwar   @   18:51, 24.01.2023
Kurs nie tyle się ustabilizował, co wszedł w konsolidację. Akcjonariusze nie mogą się zdecydować co do ceny. Myślę, że to przez obawy przed DLC. Niby wszyscy liczą na mega dodatek, ale i tak obawiamy się, czy akcja z 2020 się nie powtórzy.
1 kudosBarbarella.   @   21:51, 24.01.2023
Cytat: shuwar
ale i tak obawiamy się, czy akcja z 2020 się nie powtórzy.

No jeżeli będą rządzić akcjonariusze a nie twórcy to obawy uzasadnione. Grałam ostatnio w Kroniki Myrtany , tam nie było akcjonariuszy . giełdy. setek rad nadzorczych. tylko serca ludzi ją tworzących i gra jest cudowna. Uśmiech