Hogwarts Legacy - gracze nie zwiedzą Komnaty Tajemnic

Niestety, w Hogwarts Legacy gracze nie będą mogli zwiedzić ikonicznej dla uniwersum Harry'ego Pottera Komnaty Tajemnic. Potwierdziła to informacja z artbooku, który wyciekł kilka dni wcześniej.

@ 23.01.2023, 19:25
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Hogwarts Legacy - gracze nie zwiedzą Komnaty Tajemnic

Premiera nadchodzącego RPG-a akcji w uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling - czyli Harry'ego Pottera - już za pasem. Wyznaczono ją na 10 lutego - najpierw na PC-tach i konsolach Xbox Series X|S oraz PlayStation 5, a dopiero później (w kwietniu) na poprzedniej generacji. Do tej pory jednak sporo informacji wyciekło m.in. dzięki oficjalnemu artbookowi, który nieoczekiwanie pojawił się w sieci - dzięki temu dowiedzieliśmy się, że nie będzie nam, graczom, dane zwiedzić jednej z najbardziej ikonicznych lokacji!

Komnata Tajemnic to nie tylko wspomniane miejsce, którego w Hogwarts Legacy samodzielnie nie zwiedzimy, ale też podtytuł jednej z filmowych adaptacji przygód młodego adepta sztuki magicznej. Dość charakterystyczne miejsce było rozważane na początkowych etapach procesu produkcji, jednak z czasem trafiono na mur związany z faktem, iż gracz w przypadku dostępu do lokacji nie mógłby myśleć, że mógłby zabić Bazyliszka zasiedlającego Komnatę - zrobi to dopiero Potter lata później. Informację na ten temat wypatrzył we wspomnianym artbooku jeden z użytkowników Reddita.

Hogwarts Legacy powstaje pod skrzydłami studia Avalanche Software. Niedawno ujawniono szczegółowe wymagania sprzętowe gry, więc zachęcamy Was do ich sprawdzenia (jeśli oczywiście rozważacie kupno wersji na komputery osobiste).


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   22:48, 23.01.2023
A w tego quidditcha można zagrać . Polatałabym na miotle.
2 kudosTheCerbis   @   23:47, 23.01.2023
Cytat: Wiadomość
autorów m.in. serii Just Cause.
Nieprawda, nie powielaj proszę tej błędnej informacji. :/
Cytat: Wiadomość
gracz w przypadku dostępu do lokacji nie mógłby myśleć, że mógłby zabić Bazyliszka zasiedlającego Komnatę - zrobi to dopiero Potter kilkaset lat później.
Ale akcja gry dzieje się pod koniec XIX wieku, nie w renesansie. ;)
0 kudosGuilder   @   00:14, 24.01.2023
Fakt, nie to Avalanche. Na szczęście.
1 kudosMaterdea   @   09:31, 24.01.2023
Cytat: TheCerbis
Nieprawda, nie powielaj proszę tej błędnej informacji. :/
Ha ha, rookie mistakes, mea culpa. Przyznaję, poprawione. Szczęśliwy