Final Fantasy XVI otrzyma polską wersję językową!

Final Fantasy 16 będzie pierwszą odsłoną w historii serii, która otrzyma polską wersję językową - w formie napisów.

@ 18.01.2023, 15:49
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
ps5

Final Fantasy XVI otrzyma polską wersję językową!

Firma Cenega, dystrybutor gry Final Fantasy XVI, poinformowała o dodaniu do swojego planu wydawniczego wspomnianego tytułu. Jednocześnie poinformowano, że gra otrzyma spolszczenie!

Będzie to zarazem pierwsze Final Fantasy w historii, które zostanie zlokalizowane na rodzimym rynku. Gra otrzyma spolszczenie w wersji kinowej (napisy). Co prawda wcześniej można było ograć wybrane odsłony z polskimi napisami, ale tylko za sprawą fanowskich tłumaczeń - i nigdy na premierę.

"Cenega, oficjalny partner Square Enix w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech, z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra Final Fantasy 16. Tytuł ukaże się 22 czerwca w wersji standardowej oraz Deluxe na konsolach PlayStation 5 po raz pierwszy również w polskiej wersji językowej (napisy)" - czytamy w komunikacie prasowym Cenegi.

Final Fantasy XVI zadebiutuje 23 czerwca 2023 roku jedynie na PlayStation 5. Gra będzie ekskluzywna dla konsoli Sony przez pierwsze 6 miesięcy od premiery, później umowa wygaśnie i być może twórcy ze Square Enix przygotują port na kolejne platformy, w tym PC czy Xboksy.Sprawdź także:
Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI

Premiera: czerwiec 2023
PS5

Final Fantasy XVI to kolejna pełnoprawna odsłona popularnej serii japońskich gier RPG akcji wydawanej od 1987 roku.Fabuła Final Fantasy XVI przenosi gracza do krainy o na...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   19:06, 18.01.2023
A mówią że cuda się nie zdarzają.
0 kudoskrzywy_banen   @   21:03, 18.01.2023
ale jak to tak, przecież nasz rynek jest taki zły, źli ludzie nie kupują gier w pełnej cenie na premierę i dlatego nie opłaca się robić spolszczeń.
2 kudosMicMus123456789   @   15:02, 19.01.2023
Ja z tego wrażenie, aż pre-order złożyłem xD
1 kudosLucas-AT   @   19:10, 19.01.2023
Cytat: krzywy_banen
ale jak to tak, przecież nasz rynek jest taki zły, źli ludzie nie kupują gier w pełnej cenie na premierę i dlatego nie opłaca się robić spolszczeń.

Śmiem twierdzić, że w Polsce jest jednak więcej fanów Resident Evil, a jednak nie doczekaliśmy się lokalizacji Resident Evil 8. Final Fantasy taką lokalizację jednak otrzyma, mimo że będzie mieć 10 razy więcej tekstu i wyjdzie na początku tylko na PS5 z ograniczoną bazą odbiorców w Polsce, gdzie RE8 wyszło na wszystko. Widać, że są różne spojrzenia ze strony wydawców. Sony mogło tu maczać palce i naciskać, bo oni chcą mieć swoje eksy zlokalizowane nawet jeśli third party.
0 kudosBarbarella.   @   19:44, 19.01.2023
Cytat: Lucas-AT
Sony mogło tu maczać palce i naciskać, bo oni chcą mieć swoje eksy zlokalizowane nawet jeśli third party.
Sony ostatnio lubi naciskać .. Ale wolę już żeby naciskali na te lokalizacje niż na Komisję Europejską i Microsoft . Uśmiech Do serii Resident Evil się przymierzam , nie miałam styczności i chciałabym żeby było po polsku ale chyba nie można mieć pełni szczęścia.
Dodaj Odpowiedź