Ubisoft próbował znaleźć partnera, ale w większości został wyśmiany?

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat tego, co dzieje się w Ubisofcie.

@ 12.01.2023, 13:38
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft próbował znaleźć partnera, ale w większości został wyśmiany?

Sporo dziś piszemy na temat Ubisoftu i niestety najczęściej nie mamy dobrych informacji. Najpierw pojawiły się doniesienia na temat kolejnego opóźnienia Skull and Bones oraz anulacji trzech niezapowiedzianych gier. Później pisaliśmy o spadku wartości akcji francuskiego wydawcy. Teraz zaś mamy co nieco na temat potencjalnego przejęcia.

Dziennikarz Giant Bomb, Jeff Grubb, napisał na Twitterze, że Ubisoft prawdopodobnie próbował znaleźć firmę chętną do przejęcia jej, ewentualnie połączenia sił. Grubb sądzi, że większość rozmów niestety skończyła się szybką odmową, a powodem tego jest struktura Ubisoftu.

"Ubisoft na pewno proponował przejęcia i połączenia z innymi podobnymi firmami i prawdopodobnie został w większości wyśmiany. Jest nieporęczny. Jego siłą była rozproszona struktura dewelopingu, a teraz jest to jego słabością", napisał Grubb.

Dziennikarz uważa, że spółka powinna znaleźć sposób na to, by utrzymać przy sobie deweloperów, choć sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę kontrowersje związane z toksycznymi warunkami pracy, prześladowaniami itd.

Jak finalnie się to skończy? Nie sposób powiedzieć. Sytuację będziemy obserwować bacznie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   00:22, 13.01.2023
Nawet City Interaktive ich wyśmiało.
0 kudoslogan23   @   02:00, 13.01.2023
Źle mierzą, proponuje uderzyć do firm z branży gospodarki odpadami, chętnie ich przejmą i posprzątają ich bałagań , Chyba coś grubszego się dzieje, żeby nie było jeszcze bankructwa ubi.