Premiera Skull and Bones znowu opóźniona; Ubisoft anulował trzy niezapowiedziane gry

Francuski wydawca wpadł w tarapaty. Współczujemy oczywiście, ale trzeba przyznać, że firma sama naważyła sobie piwa...

@ 12.01.2023, 11:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Premiera Skull and Bones znowu opóźniona; Ubisoft anulował trzy niezapowiedziane gry

Z najnowszych doniesień wynika, że Ubisoft wpadł w jakieś tarapaty finansowe. Korporacja po raz kolejny zdecydowała się przesunąć premierę Skull and Bones, a ponadto anulowała trzy niezapowiedziane gry. Mówi się też o restrukturyzacji, która ma być sposobem na oszczędności.

Ubisoft wzbudza ostatnio sporo kontrowersji. Zaczęło się m.in. od tego, że tłumnie zaczęli odchodzić ze spółki deweloperzy, narzekając na toksyczne warunki pracy, prześladowania itd. Potem pojawiły się informacje o rozlicznych opóźnieniach, a nawet anulacjach gier. Teraz dowiedzieliśmy się, że kiepska sprzedaż kilku gier doprowadziła do sporych restrukturyzacji.

Stephen Totilo z Axios donosi, że Ubisoft w ostatnim czasie zarobił sporo poniżej oczekiwań na kilku swoich grach. W efekcie spółka zdecydowała się anulować trzy niezapowiedziane gry, a także zredukować koszty o około 200 milionów dolarów. Przesunięto też ponownie premierę Skull and Bones na przyszły rok fiskalny.

Skull and Bones spodziewać się możemy zatem pomiędzy 1 kwietnia 2023 roku, a 31 marca 2024 roku, choć na razie nie wiemy kiedy dokładnie będziemy w stanie zagrać. Do tej pory na grę wydano już ponad 120 milionów dolarów i nie sposób powiedzieć na jakiej kwocie proces dewelopingu się zakończy.


Sprawdź także:
Skull and Bones

Skull and Bones

Premiera: 2024
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Skull and Bones to gra akcji osadzona w klimatach złotej ery żaglowców. Za projekt odpowiada studio Ubisoft, twórcy wielu legendarnych marek, pokroju Assassin's Creed, Fa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?