FTC pozywa Microsoft, nie zgadza się na przejęcie Activision Blizzard

Amerykański urząd dbający o uczciwą konkurencję nie zgadza się na to, by Microsoft przejął Activision Blizzard.

@ 12.12.2022, 14:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

FTC pozywa Microsoft, nie zgadza się na przejęcie Activision Blizzard

Ostatnio dość często piszemy na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Transakcja wciąż jest niedomknięta, a właśnie rozpoczął się kolejny jej rozdział. Amerykańskie FTC postanowiło wytoczyć Microsoftowi proces, albowiem w opinii urzędników (za Washington Post) przejęcie negatywnie wpłynie na branże gier. Gigant z Redmont może zyskać niesprawiedliwą przewagę w obszarze konsol.

"Microsoft pokazał już, że potrafi i będzie wstrzymywać zawartość od swoich rywali", powiedział jeden z przedstawicieli FTC, odnosząc się do ekskluzywności takich gier, jak Starfield oraz Redfall. "Dziś chcemy powstrzymać Microsoft przed przejęciem kontroli nad wiodącym niezależnym studiem i wyrządzeniem szkód konkurencji na wielu szybko rosnących rynkach".

Na wypowiedź FTC postanowił oczywiście zareagować prezes Microsoftu, Brad Smith. W jego opinii przejęcie rozszerzy konkurencję i stworzy nowe możliwości dla graczy oraz deweloperów. Smith oczywiście nie wyklucza działań w sądzie, jeśli przejęcie nadal będzie blokowane, o czym otwarcie powiedział w dalszej części komentarza. W podobnym tonie wypowiedział się prezes Activision Blizzard, Bobby Kotick.

Dalszy rozwój sytuacji będziemy Wam przekazywać oczywiście na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosBarbarella.   @   21:21, 12.12.2022
Prawnicy na tym przejęciu majątek zbijają.
A Koło Gospodyń Wiejskich z Pcimia nie protestuje ?
0 kudosmrPack   @   10:18, 13.12.2022
Zamiast tą całą szopką lepiej zajęli by się tym co bardziej interesuje społeczność czyli grami i to nie takimi tylko do GP Niewinny