Konsolowa wersja The Callisto Protocol zaktualizowana

Najnowsza konsolowa łatka dla The Callisto Protocol poprawia działanie gry, zwiększając m.in. jej stabilność.

@ 05.12.2022, 14:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Konsolowa wersja The Callisto Protocol zaktualizowana

Stan techniczny The Callisto Protocol na premierę nie był jakoś szczególnie porywający. Deweloperzy łatają jednak swoje przedsięwzięcie, regularnie publikując łatki. Przez weekend pisaliśmy o tym, że udostępniono patch dla wersji PC, a teraz mamy dobre wieści dla posiadaczy wydania konsolowego.

Studio Striking Distance opublikowało patcha przeznaczonego dla Xboksów oraz PlayStation. Łatka skupia się na tym, by poprawić optymalizację, a także stabilność działania gry. Po jej zaaplikowaniu mamy nie doświadczać zawieszania się tytułu oraz wyrzucania do pulpitu konsol. Mamy się bawić po prostu względnie spokojnie.

Nie wszystkie niedociągnięcia zostały jednak wyeliminowane. Jak się dowiedzieliśmy, nadal występują m.in. problemy z ray-tracingiem na Xboksach Series X|S. Cienie wyglądają podobno w porządku, ale problematyczne są odbicia. Programiści się tym zajmują, choć na razie nie wiemy kiedy pojawi się aktualizacja. Być może w tej samej łatce zostanie też dodane HDR, które na Xboksie Series X również nie działa.

The Callisto Protocol dostępne jest obecnie na PC, Xboksach oraz PlayStation. Jeśli rozważacie zakup, na naszych łamach w najbliższych dniach znajdziecie recenzję. Testy rozpoczęliśmy niestety dopiero w dniu premiery.


Sprawdź także:
The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Premiera: 02 grudnia 2022
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

The Callisto Protocol to survival horror z elementami akcji osadzony w futurystycznej przyszłości. Za projekt odpowiada debiutanckie Striking Distance Studios, złożone cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:05, 06.12.2022
Ciekawe jak poradzi sobie Dead Space Remake, bo ten "duchowy następca" serii wyszedł średnio.