Need for Speed Unbound radzi sobie kiepsko w Wielkiej Brytanii

Wygląda na to, że Brytyjczycy nie są zainteresowani zakupem Need for Speed Unbound. Znacznie lepiej sprzedawało się Need for Speed Heat.

@ 05.12.2022, 13:23
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Need for Speed Unbound radzi sobie kiepsko w Wielkiej Brytanii

Electronic Arts w ostatnim czasie w dość dziwny sposób podchodzi do promowania swoich gier. Prawdopodobnie ze względu na dość przeciętny marketing premierowy, sprzedaż najnowszej odsłony serii Need for Speed nie jest jakoś szczególnie powalająca.

Trzy największe premiery końcówki bieżącego roku, Need for Speed Unbound, The Callisto Protocol oraz Marvel’s Midnight Suns, zadebiutowały w zeszłym tygodniu. Z najnowszych raportów opracowanych przez Gfk wynika, że żadna z nich nie zdołała porwać mieszkańców Wielkiej Brytanii. Na to przynajmniej wskazuje lista najlepiej sprzedających się tam gier.

Najlepiej poradziło sobie The Callisto Protocol, które zadebiutowało na 6. miejscu zestawienia, a jego sprzedaż była o 17% niższa niż zainteresowanie Dying Light 2: Stay Human, czyli innym tytułem o dość podobnej tematyce. Dzieło studia Striking Distance zdołało bez większych problemów pokonać Saints Row oraz Gotham Knights. Największym zainteresowaniem cieszyła się wersja dla PlayStation 5.

Sporo słabiej poradziło sobie Need for Speed Unbound, które okupuje lokatę 17. Jego sprzedaż była aż 64 procent niższa niż sprzedaż Need for Speed Heat. Jak wspomniałem, najprawdopodobniej jest to wynikiem mizernej kampanii marketingowej ze strony wydawcy.

Najgorzej z trójki nowości wypada jednak Marvel's Midnight Suns. Także w jego przypadku kampania marketingowa była minimalna, a w efekcie w tygodniu premierowym zdołało się ono "wspiąć" na 26. pozycję zestawienia najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii.

Możliwe, że fani wszystkich trzech wymienionych projektów preferują egzemplarze cyfrowe, ale mimo wszystko sprzedaż wydań pudełkowych zawsze odzwierciedla sprzedaż na platformach elektronicznych. Jeśli pudełka nie cieszą się szczególnie dużą popularnością, podobnie jest w przypadku innych wersji.

Na koniec warto wspomnieć, że na podium najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii znajdują się FIFA 23, Call of Duty: Modern Warfare II oraz  God of War Ragnarok. Poniżej rzucić okiem możecie na pierwszą dziesiątkę.

TytułNajnowszy tydzieńPoprzedni tydzień
FIFA 2311
Call of Duty: Modern Warfare 222
God of War Ragnarok35
Mario Kart 8 Deluxe44
Pokemon Violet53
The Callisto Protocol6Brak
Pokémon Scarlet76
Nintendo Switch Sports88
Sonic Frontiers97
Animal Crossing: New Horizons1015


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLucas-AT   @   13:51, 05.12.2022
Sprzedaż Mario Kart 8 Deluxe jest czymś niesamowitym. Już długie lata minęły od premiery, a gra wciąż w topce. Szkoda tylko, że przez to nie ma żadnych wieści w nowej części.
0 kudoslogan23   @   19:48, 05.12.2022
Ja mam całkiem proste wyjaśnienie, nie będzie EA, pogarszać sobie sprzedaży Fify, innymi grami na których mniej zarobi, mniej wyciśnie kasy.
1 kudosBarbarella.   @   19:56, 05.12.2022
A ja mam jeszcze inne . W Wielkiej Brytanii jest ruch lewostronny to oni tej gry nie rozumieją. Zadziorny
0 kudosmrPack   @   10:03, 06.12.2022
No kto by się spodziewał Niewinny Tu nawet marketing by niewiele dał.