Assassin's Creed RED w tarapatach

Wygląda na to, że proces powstawania Assassin's Creed RED nie przebiega tak, jakby sobie tego życzył Ubisoft.

@ 05.12.2022, 13:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Assassin's Creed RED w tarapatach

Pisaliśmy w zeszłym tygodniu o tym, że premiera Assassin's Creed: Mirage prawdopodobnie zostanie opóźniona, a w efekcie projekt nie zadebiutuje wiosną, ale dopiero w okolicy jesieni przyszłego roku. Teraz nieciekawe informacje docierają do nas, jeśli chodzi o Assassin's Creed kodowo zwane RED.

Assassin's Creed RED to kolejna duża odsłona popularnego cyklu. Z dotychczasowych informacji wynika, że jej akcja przeniesie nas do Japonii, a tam przemierzać będziemy otwarty świat, realizować rozmaite zadania, rozwijać umiejętności bohatera i poznawać niuanse fabularne. Nowy raport wskazuje na to, że RED ma problemy.

Znany dziennikarz, Tom Henderson, opublikował nowy artykuł na łamach Insider Gaming. Z tekstu dowiadujemy się, że Assassin's Creed RED, opracowywane przez Ubisoft Quebec, ma problemy. Chodzi o to, że ze studia odeszło sporo kluczowych postaci, a odejścia mają związek z rozmaitymi nadużyciami oraz prześladowaniem.

Co ciekawe, nie wszystkie części Assassin's Creed są w tarapatach. Okazuje się bowiem, że projekt kodowo zwany HEXE, opracowywany przez Ubisoft Montreal, ma się bardzo dobrze. Podczas ostatniego etapu został on "przyjęty przytłaczająco pozytywnie" i niebawem powinien ruszyć jego deweloping pełną parą. Na razie całość jest w fazie koncepcyjnej.

Na koniec przypomnę, że Assassin's Creed RED miało trafić do sprzedaży w 2024 roku, a HEXE w 2026. W związku z zawirowaniami, jakie mają miejsce w studiu odpowiedzialnym za pierwszy tytuł, może dojść do jakiegoś opóźnienia, a gdy tak faktycznie się stanie, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?