Activision Blizzard będzie bronić przejęcia przez Microsoft

Activision Blizzard nie zawaha się, aby walczyć o to, by trafić w ręce Microsoftu.

@ 28.11.2022, 13:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Activision Blizzard będzie bronić przejęcia przez Microsoft

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft na pewno idzie po myśli obu korporacji. Rozmaite organizacje i urzędy badają, czy transakcja nie wpłynie negatywnie na rynek, a dwie zainteresowane nią spółki oczywiście starają się przekonać wszystkich do swojego. Pieniądz e w grę wchodzą ogromne, więc i emocji nie brakuje.

Tym razem głos w sprawie zabrała Lulu Cheng Meservey, zajmująca stanowisko wykonawczego wiceprezesa do spraw korporacyjnych. Powiedziała ona coś, co zdaje się być oczywiste w tej sytuacji, wszak zależy jej na przejęciu: "Widzę wiele spekulacji na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Wszelkie sugestie, że transakcja mogłaby mieć efekt przeciwdziałający konkurencji są absurdalne".

"To przejęcie będzie niosło korzyści dla graczy oraz rynku gier w USA - mamy bowiem coraz większą konkurencję z zagranicy. Jesteśmy oddani współpracy z regulatorami dookoła globu, aby transakcja była możliwa do zrealizowania, ale będziemy się też bronić, jeśli zajdzie taka potrzeba".

Co będzie dalej? Będziemy Was oczywiście informować. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Microsoft chce wydać 70 mld dolarów. Pieniądze te firma mogłaby zainwestować w gry, własne gry. Dlaczego tak uparcie walczy o Call of Duty, skoro jej przedstawiciele niedawno powiedzieli, że seria nie wpływa na zwyczaje graczy?

"Gracze Call of Duty nie są ani wyjątkowi, ani unikatowi, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy lub zaangażowanie, w porównaniu do graczy, którzy cenią sobie inne marki" - napisał Microsoft w raporcie. "Call of Duty nie napędza zwyczajów zakupowych", napisała korporacja dalej.

Jak widać, sytuacja jest dość kuriozalna. Microsoft i Activision uparcie twierdzą, że przejęcie jest dla graczy, tylko nikt nie wyjaśnia jak dokładnie ma im ono pomóc.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosmrPack   @   12:08, 29.11.2022
Jak na razie to jest jeden wielki kabaret i każda ze stron czyli Microsoft, ActiBlizz oraz Sony podaje swoje coraz bardziej abstrakcyjne argumenty Konsternacja Microsoft uparł się na tą transakcję jak gdyby z kaprysu, bo nie mają co z kasą robić. AB woli się sprzedać by wszyscy zapomnieli o ostatnich skandalach. Sony natomiast bojąc się utraty dużych wpływów ze sprzedaży CoDów prowadzi otwartą wojnę z Microsoftem.
1 kudosBarbarella.   @   12:13, 29.11.2022
A póki co armie prawników maja kopalnię złota na tych sporach nie wiadomo o co i zarabiają krocie. Konsternacja Poirytowany MS , Sony i Acti Blizard tak się na nich wykosztują że będą musieli wydawać budżetowe gry , Mortyry , Ghost Warriory i takie tam. Puszcza oko Rozbawiony