Valorant na konsolach stacjonarnych?

Czyżby Valorant miało trafić w niedalekiej przyszłości na konsole?

@ 28.11.2022, 13:14
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Valorant na konsolach stacjonarnych?

Plotki na ten temat krążyły od czasu prezentacji Xboxa i Bethesdy w czerwcu, kiedy Riot Games ogłosiło, że wszystkie jej gry będą dostępne w usłudze Xbox Game Pass, z wstępnie odblokowanymi listami agentów dla nowych graczy.

To partnerstwo z Microsoftem sugeruje, że przyszłość Valorant może dotyczyć również konsol. W październiku jeden z przecieków dotyczących Valorant udostępnionych na Twitterze przedstawiał zrzut ekranu sugerujący, że Riot dodało do plików gier nowe ikony kontrolek PlayStation i Xboxa.

Jako że mamy do czynienia z plotką, doniesienia warto przyjąć z dozą sceptycyzmu. Dalszy rozwój wydarzeń sugeruje, że edycja Valorant na konsole naprawdę może stać się niedługo faktem. Co więcej, rano Riot Games udostępniło dwie nowe oferty pracy. Obie dotyczą Valorant. Jedno mówi o roli starszego projektanta gier na konsole, a drugie menedżera projektowania gier na konsole.

Ogłoszenia o prace wyszczególniają obowiązki, wymagane kwalifikacje i opowiada trochę o Riot Games. Pierwszym z obowiązków kierownika projektu gry jest: „Praca z liderami zespołu w celu opracowania wizji walki w Valorant na konsolach”. Tymczasem opis roli starszego projektanta gier brzmi: „Projektuj i udoskonal funkcje, tryby i systemy, aby pomóc wprowadzić gry na konsole na rynek”.

Co sądzicie o tym wszystkim? Czy uważacie, że Valorant powinien pozostać wyłącznie na PC, czy mógłby również pojawić się na konsolach?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?