Microsoft nie zrezygnuje ze sprzedaży gier na rzecz Game Passa

Phil Spencer przyznaje, że klasyczna sprzedaż gier jest nadal dla Microsoftu ważna. Jest istotną częścią biznesu giganta z Redmond.

@ 25.11.2022, 13:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Microsoft nie zrezygnuje ze sprzedaży gier na rzecz Game Passa

Phil Spencer, szef Xboksa, rozmawiał niedawno z redakcją The Verge. Podczas wywiadu powiedział on, że Xbox nie przestanie sprzedawać gier, nawet tych, które bezustannie dostępne są w subskrypcji Game Pass. Usługa oparta na abonamencie to "ciekawy" model biznesowy dla części gier i pomaga on zróżnicować wybór gier. Sprzedawanie nadaj jest w centrum biznesu spółki.

"Nie mamy wizji, w której wszyscy płacą nam 15 dolarów miesięcznie. Uważamy, że subskrypcje to interesujący model biznesowy dla niektórych gier oraz niektórych klientów. Naprawdę widzę to jako dywersyfikację tego, jak ludzie konstruują swój zestaw gier, albo jak klienci docierają do konsumentów z zawartością, którą tworzą. To zawsze będzie część biznesów, w mojej opinii. Uważam, że ludzie kupujący i posiadający gry na własność będą ważną częścią biznesu przez wiele, wiele lat".

Spencer dodał następnie, że Microsoft chce, aby gracze mieli wybór. Mogli zdecydować w jaki sposób chcą grać. Czy wolą posiadać swoje gry i wracać do nich w każdym momencie, czy opłacać abonament i korzystać tak długo, jak będą mieć aktywną subskrypcję.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:11, 26.11.2022
No mam nadzieję że faktycznie tak będzie . O ile to możliwe to staram się unikać wiązania się abonamentami .