Plotka: Powstaje survival horror AAA w uniwersum obcego

Co ciekawe, tajemniczy projekt zadebiutować ma pod koniec 2023 roku. A żeby było jeszcze ciekawiej, pojawiają się doniesienia o Obcy: Izolacja 2.

@ 23.11.2022, 16:13
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Plotka: Powstaje survival horror AAA w uniwersum obcego

Fani obcego nie mają ostatnio łatwego życia, przynajmniej jeśli chodzi o gry komputerowe. W zasadzie od premiery Obcy: Izolacja nie dostaliśmy niczego sensowego w tymże uniwersum i nic nie wskazywało na to, by sytuacja miała ulec nagle poprawie. Na szczęście powinno się to zmienić.

Znany insider, Tom Henderson, donosi, że powstaje obecnie nowy survival horror AAA w świecie Obcego. Nie wiadomo, które studio zajmuje się projektem, ale podobno deweloperzy czerpią inspirację z gier pokroju Resident Evil oraz Dead Space. Premiera nowego projektu ma nastąpić pod koniec 2023 roku, a platformami docelowymi będą komputery osobiste oraz konsole obecnej generacji.

Żeby było ciekawiej, Henderson twierdził, że na wczesnym etapie projektowania (albo w fazie rozmów) znajduje się też kontynuacja Obcy: Izolacja. Nic nie ma na temat tego, że za przedsięwzięciem stać będzie studio Creative Assembly, odpowiedzialne za jedynkę, ale jest szansa, że tak właśnie będzie. Jakiekolwiek doniesienia w temacie na pewno uradują wszystkich fanów pierwowzoru.

Na koniec przypomnę, że w tym momencie wiemy o dwóch grach w uniwersum obcego. Jedna powstaje w studiu Tindalos Interactive. To dedykowana jednemu graczowi produkcja akcji, w której kontrolujemy nie tylko bohatera, ale także jego ekipę. Zwie się ona Aliens: Dark Descent. Jest też niezapowiedziany tytuł Survios, wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości.

Więcej informacji w temacie będziemy mieć dla Was oczywiście w przyszłości.


Sprawdź także:
Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

Premiera: 07 października 2014
PC, PS3, PS4, XBOX 360, XBOX ONE, SWITCH

Alien: Isolation to kolejny projekt studia Creative Assembly znanego głównie za sprawą świetnych gier strategicznych, a konkretniej serii Total War. Tym razem deweloper w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   18:56, 23.11.2022
Alien Isolation był niezłą grą, jeśli powtórzą to w nowym obcym to why not,
1 kudosBarbarella.   @   19:36, 23.11.2022
Cytat: luki505
Alien Isolation był niezłą grą, jeśli powtórzą to w nowym obcym to why not,

Kurka mam ale boję się zagrać. Zawstydzony Nie jestem wrażliwa na jakieś doomy , dead space ale tutaj z tego co wiem to inna bajka.
0 kudosmrPack   @   19:38, 23.11.2022
Nie ma się co ekscytować, ale z ogromną chęcią zagrałbym w kontynuację Izolacji Szczęśliwy
1 kudospetrucci109   @   23:57, 23.11.2022
Ciekawe co to będzie. Zagrałbym w drugą część Izolacji ale jeśli będzie to coś zupełnie innego to też chętnie zobaczę.
0 kudosRonaldo_   @   19:18, 24.11.2022
O masakra, jeśli będzie faktycznie druga część Izolacji, to chyba otworzę szampana.
Oby, to była prawda! Szczęśliwy
Dodaj Odpowiedź