Pentiment nie powstałoby bez Game Passa, stwierdził jego reżyser

Josh Sawyer z Obsidian Entertainment twierdzi, że nigdy nie byłby w stanie zrobić gry pokroju Pentiment, gdyby nie usługa Game Pass.

@ 17.11.2022, 14:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Pentiment nie powstałoby bez Game Passa, stwierdził jego reżyser

Pentiment to bardzo nietypowa gra RPG, o czym przeczytać możecie w naszej recenzji. Jako że mamy tu do czynienia z projektem nieprzemawiającym do szerszego grona graczy, nie powinno być zaskoczeniem, że jego ewentualna sprzedaż w klasycznej formie byłaby utrudniona. Na szczęście dzięki usłudze Game Pass możliwe było powstanie takiego dzieła.

"Nigdy nie zaproponowałbym stworzenia Pentiment bez Game Passa", powiedział jego reżyser, Josh Sawyer, w trakcie rozmowy z Waypoint Radio. "Dosłownie bym tego nie zrobił. Po prostu nie sądzę, aby było to możliwe".

"Stara mentalność wydawców i deweloperów kładzie nacisk na większe inwestycje i większe zwroty, a nie o to chodzi w tym środowisku, w tym ekosystemie. Game Pass to jedyny sposób, za sprawą którego Pentiment zdawało mi się realne".

"Dla mojego dobra, robienie gry tak innej, całkowicie zmieniłem sposób myślenia w przypadku Pentiment. To jest tak nietypowe i wyjątkowe, jest dla małej społeczności i tak długo, jak się jej podoba, jest w porządku".

Game Pass to faktycznie dobry sposób wydawania pomniejszych i bardziej unikatowych gier. Takich, które w normalnej dystrybucji nie miałyby szans powiedzenia. Jeśli chcecie, możecie sprawdzić Pentiment samodzielnie. Jest ono dostępne na PC, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Znajdziecie je w konsolowej i komputerowej wersji Game Passa.


Sprawdź także:
Pentiment

Pentiment

Premiera: 15 listopada 2022
PC, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH, PS4, PS5

Pentiment to klasyczna przygodówka 2D od studia Obsidian Entertainment, której akcja została osadzona w niecodziennym historycznym momencie - początku XVI wieku w Niemcze...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:56, 18.11.2022
No nie kumam o co chodzi .
0 kudosmrPack   @   09:13, 19.11.2022
Cytat: Barbarella.
No nie kumam o co chodzi .
W uproszczeniu wydawcy są niechętni do ryzyka z nowym tytułem od niezależnego twórcy, a tak w ramach programu GP można liczyć na wsparcie finansowe od Microsoftu. Do tego prędzej ktoś z ciekawości sprawdzi w ramach abonamentu niż by miał kupować normalnie, więc taki tytuł ma szansę stać się bardziej popularny.
0 kudosBarbarella.   @   09:19, 19.11.2022
No popieprzone to jest .Jak coś ciekawego to się boją że się nie sprzeda .A przecież Obsidian to markowe studio .