Microsoft chce, aby Call of Duty było wydawane na PlayStation przez długi czas

Nie mówimy tu o słowie "zawsze", ale o jakimś bardzo długim okresie. Może nawet tak długim, jak istnieć będzie PlayStation.

@ 16.11.2022, 13:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Microsoft chce, aby Call of Duty było wydawane na PlayStation przez długi czas

W ostatnim czasie sporo mówi się na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Europejskie urzędy regulacyjne obawiają się o to, że transakcja negatywnie wpłynie na konkurencyjność PlayStation, a w rezultacie zachwieje całą branżą. Microsoft - chcąc domknąć zakup - może pójść jednak na ustępstwa, o czym informuje szef Xboksa, Phil Spencer.

Przepychanka związana z przejęciem Activision Blizzard trwa w najlepsze. Microsoft jakiś czas temu twierdził, że wystosował do Sony pismo, w którym obiecywał dostępność Call of Duty na PlayStation. Pismo skomentował szef PlayStation, Jim Ryan, twierdząc, że jest ono nieadekwatne i niewłaściwe "na wielu poziomach". Na to Phil Spencer, szef Xboksa, odpowiedział, że Microsoft może przedłużyć obecną umowę z PlayStation na wiele lat. Nawet tak długo, jak będzie istniało PlayStation.

"Jego pomysł był taki, że przygotujemy kontrakt, w którym jest słowo na zawsze. Myślę, że to trochę śmieszne, ale nie mamy problemów z długoterminową umową, z której Sony będzie zadowolone i z której urzędnicy będą zadowoleni", powiedział Spencer w rozmowie z The Verge. Dodał następnie, że Microsoft nie będzie stosowało żadnych sztuczek. Nie będzie żadnych furtek, które pozwolą się firmie wywinąć z umowy albo rozwodnić Call of Duty na PlayStation.

"Natywne Call of Duty na PlayStation, niepowiązane z koniecznością przejścia na Game Pass albo stosowania streamingu. Jeśli chcą streamingową wersję Call of Duty, możemy to też oczywiście zrobić, jak robimy na własnych konsolach".

"Nie ma żadnego podstępu. Call of Duty: Modern Warfare II radzi sobie świetnie na PlayStation, świetnie na Xboksie. Następna gra, następna, następna, następna, następna. Natywne wsparcie na platformie, bez konieczności wspierania Game Passa. Sony nie musi akceptować Game Passa na swojej platformie, aby do tego doszło".

"Niczego nie ukrywamy. Chcemy nadal wydawać Call of Duty na PlayStation bez żadnych podchwytliwych i zaskakujących ruchów. Rozumiem obawy niektórych ludzi, ale staram się powiedzieć to tak jasno, jak to możliwe".

Robi się bardzo ciekawie. Sytuację będziemy oczywiście bacznie obserwować, przekazując Wam wszelkie doniesienia w temacie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   17:05, 16.11.2022
No ba . Są rzeczy które się fizjologom nie śniły jak mawiał pewien szanowany obywatel . Zdziwiony
0 kudosbalic87   @   23:47, 16.11.2022
Cytat: mrPack
Trudne sprawy odcinek 151900 Dumny
Jak w "Moda na sukces" Uśmiech