Seria Project CARS odchodzi w zapomnienie

Electronic Arts zdecydowało się na anulację Project CARS 4, a jednocześnie na odłożenie całej serii na półkę.

@ 09.11.2022, 16:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Seria Project CARS odchodzi w zapomnienie

Electronic Arts przejęło jakiś czas temu studio Codemasters, odpowiedzialne między innymi za bardzo udane Project CARS. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, EA całkowicie porzuci nadmienioną markę, mimo że Project CARS 4 jest właśnie opracowywane. Wydawca zdecydował się na przerwanie wszelkich inwestycji związanych z serią.

Decyzję podjęto oczywiście po długiej i wnikliwej analizie, z której wynika, że Project CARS prawdopodobnie nigdy nie odniesie sukcesu, na jaki liczyłaby korporacja. Z tego względu grę wyrzucono z portfolio, a pracownicy za nią odpowiedzialni - wszędzie, gdzie będzie to możliwe - zostaną oddelegowani do innych zajęć. Oznacza to niestety także zwolnienia.

"Ujawniliśmy dziś aktualizację naszego wyścigowego portfolio", przekazał rzecznik Electronic Arts. "Po ocenie naszej następnej gry z serii Project CARS oraz potencjału dalszego rozwoju, zdecydowaliśmy się przerwać dalszy rozwój oraz inwestycje w markę".

Następnie EA wyjaśnia, że decyzja nie była łatwa, choć konieczna. Project CARS 4 najprawdopodobniej nigdy nie ujrzy więc światła dziennego - jak całkiem spory wachlarz innych tytułów należących do Electronic Arts. Spółka skupi się natomiast na serii Need for Speed, WRC, a także F1. Nowe informacje na temat każdego z wymienionych projektów będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Sprawdź także:
Project CARS

Project CARS

Premiera: 08 maja 2015
PC, PS3, XBOX 360, WIIU, PS4, XBOX ONE

Project CARS to zupełnie nowe dzieło doświadczonego studia Slightly Mad, autorów m.in. serii SHIFT. Ekipa ta, po rozwiązaniu umowy z Electronic Arts, podjęła się stworzen...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   19:18, 09.11.2022
No i tego właśnie się obawiałem po tej korporacji. Szkoda Project Cars, bo to fajna seria była, szczególnie dla pecetowców, którzy nie mają zbyt wielu ciekawych gier wyścigowych. Teraz będziemy dostawać kolejne Need for Speedy co roku. Ale takie jest EA, po co inwestować w coś dla wąskiego grona, lepiej klepać rok w rok te same marki i doić je dopóki przynoszą zysk, a jak coś nie wyjdzie to zamknąć jakieś studio, które nie spełniło oczekiwań, a potem klepać dalej.