GTA V bije kolejne rekordy sprzedaży

Nieźle rozchodzi się też Red Dead Redemption II, choć oczywiście nie tak dobrze, jak ostatnie Grand Theft Auto.

@ 08.11.2022, 12:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

GTA V bije kolejne rekordy sprzedaży

Gry Rockstar najczęściej sprzedają się bardzo dobrze, a seria Grand Theft Auto to już w ogóle ewenement. Nadal bije ona rekordy popularności, mimo że od premiery minęło już naprawdę sporo czasu. Na to przynajmniej wskazują informacje, jakie opublikowało Take-Two w swoim najnowszym raporcie finansowym.

Take-Two udostępniło zestawienie za drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego. Z publikacji dowiadujemy się, że Grand Theft Auto V trafiło już do graczy w nakładzie przekraczającym 170 mln egzemplarzy. Jeśli chodzi o całą markę GTA, rozeszła się ona w liczbie ponad 385 mln sztuk! Grand Theft Auto V nadal jest najlepiej sprzedającą się grą dekady w Stanach Zjednoczonych.

Mimo że królem sprzedaży jest GTA, bardzo dobrze radzi sobie także inny cykl opracowany przez Rockstar. Chodzi oczywiście o Red Dead Redemption. We wspomnianym raporcie czytamy, że Red Dead Redemption II do tej pory sprzedało się już w nakładzie ponad 46 mln jednostek, a jeśli chodzi o całą markę, mówimy o sprzedaży przekraczającej 70 mln egzemplarzy na całym świecie.

Rockstar pracuje obecnie nad GTA VI, choć konkretów na temat projektu na razie nie mamy żadnych. Bądźcie natomiast pewni, że gdy tylko się pokażą, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLucas-AT   @   13:29, 08.11.2022
Mam ochotę do RDR 2 wrócić. Chętnie pochłonął bym ten świat i dialogi ponownie, ale gdzie ten patch dla PS5 i Series S/X? Dali by chociaż te 60 fps, albo by dali znać czy w ogóle to planują. Strasznie ospałe jest Rockstar w komunikacji.

Sprzedaż GTA V jest oszałamiająca, ale to zasługa między innymi tego, że grę zaczęło kupować nowe pokolenie graczy. Smutne jest to, że po 9 latach od premiery GTA V nadal nie ma nawet zapowiedzi GTA 6.
0 kudosBarbarella.   @   15:50, 08.11.2022
Cytat: Lucas-AT
grę zaczęło kupować nowe pokolenie graczy.

Czyli scenka w której Michael gra z synem w grę na konsoli jest prorocza . GTA 5 łączy pokolenia. Dumny Szczęśliwy
0 kudosMicMus123456789   @   13:47, 09.11.2022
Wynik jest zarówno niesamowity jak i przerażający. Ciekawe ilu ludzi ma po kilka kopii, ja sam posiadam dwie xd