Eidos Montreal pracuje podobno nad kolejną częścią serii Deus Ex

Ekipa zajmuje się ponadto całkiem nową marką, a w wolnym czasie wspiera Playground Games w tworzeniu nowego Fable.

@ 02.11.2022, 12:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Eidos Montreal pracuje podobno nad kolejną częścią serii Deus Ex

Pisaliśmy przed momentem o tym, że Embracer Group zdecydował się zamknąć studio Square Enix Montreal. Teraz mamy natomiast nowe informacje związane z inną ekipą należącą do spółki, Eidos Montreal. Okazuje się, że pracownicy tej firmy są bardzo - z braku innego słowa - zapracowani.

Najnowsze informacje na temat Eidos Montreal docierają do nas za sprawą raportu opublikowanego przez redaktora portalu Bloomberg, Jasona Schreiera. W publikacji czytamy, że zamknięcie Onoma to część szerszej inicjatywy, związanej z cięciem kosztów. Embracer Group postanowiło także anulować niezapowiedziany projekt w Eidos Montreal. 

Na szczęście, Eidos Montreal w tym momencie bierze udział w kilku innych przedsięwzięciach. Schreier napisał na Twitterze, że studio przygotowuje całkiem nową markę (choć zmniejszono niedawno jej skalę), a także całkiem nowy projekt z cyklu Deus Ex. Jest on podobno w bardzo wczesnej fazie projektowania, a to oznacza, że przez dłuższy czas nie zobaczymy niczego konkretnego.

Z wpisu Schreiera wynika ponadto, że Eidos Montreal weszło we współpracę z Microsoftem, a dzięki temu będzie ono współtworzyć kilka nadchodzących produkcji giganta z Redmond. Jedna z nich to Fable, które obecnie przygotowywane jest przez Playground Games.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   22:34, 02.11.2022
Drewniak z metalowymi częściami Adam Jensen już mi się przejadł. Jak będzie można grać panią to się zastanowię.
0 kudosGuilder   @   00:14, 03.11.2022
Najważniejsze, że cokolwiek z tym robią. Niemniej, Mankind Divided pozostawiało tyle niezamkniętych wątków, że musimy dostać coś z przełomu lat '20 i '30. A wówczas Jensena na 99% zobaczymy - jeśli nie jako protagonistę, to jako postać drugoplanową, coś na wzór JC Dentona w Invisible War.
0 kudosurban1212   @   11:19, 03.11.2022
TAK!!! oby tylko znowu głównym bohaterem był Adam Jensen, bardzo lubiłem tę postać. Poczekamy ładnych parę dobrych lat, ale mega się zajarałem. Bunt Ludzkości to było mistrzostwo świata, Rozłam Ludzkości też był świetny, jedyny minus to urwane zakończenie itp. i człowiek czuł mega niedosyt. No nic, pozostało czekać na więcej informacji i oby okazało się to prawdą.
1 kudosBarbarella.   @   16:02, 03.11.2022
Ostatnio moda na remaki .Przyznam że zamiast kolejnej części to wolałabym już remake Jedynki .Jakoś ta część najbardziej utkwiła mi w pamięci fabularnie. No i genialny muzyczny przewodni motyw , chyba Top One dla mnie jeśli chodzi o muzę z gier. Części z Jensenem no dało się w nie grać ale już specjalnie mnie nie wciągały , zresztą fabuła za bardzo popieprzona jak na moje IQ.
0 kudosGuilder   @   19:01, 03.11.2022
Remake jak najbardziej, gdy dojdą z fabułą do 2052 roku. Czyli wziąwszy pod uwagę tempo wypuszczania gier z tej serii, to będzie to w okolicy 2052 roku. Cool
Dodaj Odpowiedź