Acer Chromebook 516 GE to pierwszy gamingowy Chromebook

Firma Acer przygotowała wyjątkowo kompatybilny i wydajny laptop dla graczy. Poznajcie Chromebooka 516 GE.

@ 24.10.2022, 13:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Acer Chromebook 516 GE to pierwszy gamingowy Chromebook

Firma Acer bezustannie rozszerza ofertę proponowanego przez siebie sprzętu. Tym razem korporacja postanowiła przedstawić Chromebooka dla graczy. Zaoferuje on gamingową klawiaturę RGB, wyświetlać 120 Hz oraz dostęp do ponad 1000 gier w chmurze!

Acer Chromebook 516 GE, bo tak zwie się wspomniane urządzenie, będzie pierwszym Chromebookiem skierowanym do graczy. Znajdziemy w nim procesor Intel® Core™ 12 generacji, ekran IPS o wysokiej rozdzielczości, zapewniający odświeżanie w 120 Hz, klawiaturę RGB w technologii anti-ghosting oraz zaawansowany dźwięk DTS.

Mimo że urządzenie jest niebywale imponujące technologicznie, przychodzi do graczy z czymś jeszcze - dostępem do najlepszych gier konsolowych i komputerowych, takich jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Cyberpunk 2077 czy Devil May Cry 5. Dostęp realizowany będzie dzięki obsłudze wiodących platform streamingowych, w tym NVIDIA GeForce NOW, Xbox czy Amazon Luna.

"Acer Chromebook 516 GE zapoczątkował nowy rozdział w historii Chromebooków, dzięki ofercie skierowanej bezpośrednio do graczy. To idealne połączenie gamingowych podzespołów, wsparcia dla strumieniowania gier poprzez NVIDIA GeForce NOW i łatwego dostępu do popularnych tytułów na wiodących platformach do grania w chmurze", powiedział James Lin,General Manager, Notebooks, IT Products Business, Acer Inc.

Acer Chromebook 516 GE, prócz wspomnianego wcześniej procesora Intel Core i7 12. generacji, to także 16 GB pamięci RAM, dysk SSD PCle NVMe o pojemności 256GB oraz ekran IPC o wysokiej rozdzielczości 2560x1600 i świetnym odświeżaniu 120 Hz. Ten 16-calowy wyświetlacz ma 100% obsługę gamy sRGB, dzięki czemu kolory na nim są dobrze odwzorowane i żywe.

Acer Chromebook 516 GE zapewnia też stabilne i połączenie z siecią za sprawą portu 2,5G Gigabit Ethernet RJ45-LAN. W obudowie zamontowano też podwójne porty USB typu C, USB typu A, HDMI oraz Bluetooth 5.2 odpowiadający za korzystanie z bezprzewodowych akcesoriów. Bateria urządzenia powinna nam zapewnić do 9 godzin ciągłego korzystania, a zatem całkiem długo.

Laptop Acer Chromebook 516 GE będzie dostępny w grudniu, a jego cena to 999 Euro, czyli około 5000 zł. Więcej na temat urządzenia znajdziecie w tym miejscu. Jeśli zdecydujecie się na zakup w tym momencie, trwa specjalna promocja, w ramach której za darmo możecie otrzymać klocki LEGO.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?