Remake Dead Space przypomina remake Resident Evil 2, twierdzi deweloper

Wygląda na to, że twórcy remake'u Dead Space mocno wzorowali się na remake'u Resident Evil 2.

@ 17.10.2022, 14:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Remake Dead Space przypomina remake Resident Evil 2, twierdzi deweloper

Capcom udowodniło, że survival horrory nadal potrafią się wyśmienicie sprzedawać, a jedynym warunkiem jest to, że są odpowiednio wysokiej jakości. W ślady Japończyków ruszyli deweloperzy z Motive, pracujący dla Electronic Arts, a niebawem poznamy też przyszłość serii Silent Hill, która prawdopodobnie wkrótce wróci na salony.

Wracając do studia Motive, wykańcza ono obecnie remake pierwszej części cyklu Dead Space. Deweloperzy, rozmawiając z redakcją VGC, nie kryją tego, że inspirację do opracowania gry zaczerpnęli z Resident Evil 2, a konkretnie z jego remaku, który kilka lat temu podbił serca graczy.

"Jest wiele definicji tego, czym jest remake, ale dla mnie, chodzi o przeniesienie się na nowy silnik i całkowite odbudowanie gry", powiedział dyrektor kreatywny przedsięwzięcia, Roman Campos-Oriola. "Ponadto, w zależności od tego, jak bardzo odejdziesz od oryginalnej gry, możesz stworzyć reboot. Wówczas pozostawiłbyś fundament, gatunek oraz opowieść. Dobrym przykładem byłby remake Resident Evil 2, który choć zmienił perspektywę, nadal jest horrorem i wciąż oferuje tę samą grę".

"Mam wrażenie, że podobnie jest z nami, bo zmieniliśmy niektóre elementy, odtworzyliśmy wszystko na nowym silniku, ale ogólnie zachowaliśmy opowieść oraz setting".

Remake Dead Space zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku, a wówczas okaże się na ile projekt został faktycznie odmieniony. Póki co rzucić okiem możecie na ostatni gameplay.


Sprawdź także:
Dead Space Remake

Dead Space Remake

Premiera: 27 stycznia 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Dead Space Remake to odświeżenie pierwszej części kultowego trzecioosobowego shootera w klimatach horroru od studia Visceral Games z 2008 roku. Za projekt odpowiada jedna...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosfebra1976   @   22:48, 17.10.2022
Z jednej strony fajnie, z drugiej strony zapytam czy naprawdę twórcą skończyły się pomysły?
Czy to tylko typowe "dupokryjstwo" Bo łatwiej odgrzać kotleta dodając tylko nową panierkę, ludzie to kupią. A nowość to ryzyko.
1 kudosBarbarella.   @   22:56, 17.10.2022
Ciekawe Februś kiedy będą robić remaki remaków ?