People Can Fly kończy współpracę z Take-Two

People Can Fly samodzielnie dokończy Project Dagger. Take Two nie będzie już wydawcą gry.

@ 28.09.2022, 10:41
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

People Can Fly kończy współpracę z Take-Two

People Can Fly poinformowało, że otrzymało od Take-Two Interactive wiadomość o rozwiązaniu umowy dewelopersko-wydawniczej w drodze wzajemnego porozumienia stron. Porozumienie dotyczy Project Dagger, nowej przygodowej marki, która jest rozwijana przez ostatnie dwa lata pod kierownictwem zespołu People Can Fly z siedzibą w Nowym Jorku.

Oprócz standardowych zapisów, strony mają ustalić szczegółowe warunki rozliczeń oraz wysokość zaliczek otrzymanych od wydawcy na rozwój gry. Rozliczenie będzie zależne od modelu, w jakim produkcja będzie komercjalizowana. Wszystko zależy również od tego czy tytuł zostanie wydany samodzielnie, czy u innego wydawcy.

Take Two nie zadeklarował również zamiaru skorzystania z opcji wykupu praw własności intelektualnej do produktów wytworzonych w ramach umowy. W związku z tym People Can Fly zachowało prawa własności intelektualnej do Project Dagger i jest teraz zdeterminowane, aby samodzielnie rozwijać przedsięwzięcie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?