Prezes Microsoftu jest przekonany, że jego firma przejmie Activision Blizzard

Microsoft chce wyłożyć naprawdę ogromne pieniądze na zakup Activision Blizzard. Transakcja jest jednak niepewna.

@ 23.09.2022, 13:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Prezes Microsoftu jest przekonany, że jego firma przejmie Activision Blizzard

W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji na temat tego, że rozmaite urzędy regulacyjne postanowiły się dokładniej przyjrzeć przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Transakcja opiewa na blisko 68,7 miliarda dolarów, a dzięki niej Microsoft stanie się bez dwóch zdań największą gamingową korporacją na rynku. Właśnie to sprawiło, że nie wszyscy są przekonani co do tego, czy do zakupu powinno dojść.

Sprawę postanowił skomentować prezes Microsoftu, Satya Nadella. W wywiadzie dla Bloomberga powiedział on, że jest przekonany, iż propozycja wykupu Activision Blizzard zostanie przez urzędników zaakceptowana i niebawem cała transakcja zostanie sfinalizowana.

Nadella podkreślił jednocześnie, że Microsoft nie jest w tym momencie największym graczem na rynku gamingu. Że prawdopodobnie zajmuje on 4. lub 5. miejsce w tym rankingu, a na pierwszej pozycji jest Sony. "Chodzi o konkurencję, pozwólcie nam być konkurencyjnymi", dodał Nadella.

Biorąc pod uwagę ilość wydawanych gier oraz studiów należących do Sony oraz Microsoftu, faktycznie Japończycy wygrywają, ale po tym, jak Microsoft przejmie Activision, sytuacja znacząco się zmieni. Trzeba też pamiętać, że Microsoft ma wielokrotnie większe możliwości niż Sony. Wartość giganta z Redmon jest około 20-krotnie większa, niż spółki z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jak finalnie zakończy się zakup? Tego w tym momencie nie wiemy. Doniesienia w sprawie będziemy Wam jednak przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:06, 23.09.2022
Oj sama już nie wiem komu kibicować ? Micro czy Sony ? Obydwa giganty mają u mnie plusy ostatnio .A WIELKI MINUS to Acti - Blizzard i niech ktoś wreszcie zrobi porządek z tymi harpagonami.
1 kudosmrPack   @   11:44, 24.09.2022
No właśnie chodzi o konkurencję, a nie tworzenie monopolu Niewinny
0 kudoslogan23   @   12:35, 24.09.2022
Cytat: mrPack
No właśnie chodzi o konkurencję, a nie tworzenie monopolu Niewinny

Tylko nic nie jest czarno białe, z jednej strony mamy płaczków co polecieli zablokować te przejęcie, choć jest zgodne z prawem, chyba z drugiej microsoft, którego nie mamy pewności, czy nie będzie stosował technik monopolowych.