Na Star Citizen zebrano już ponad 0,5 mld dolarów

Jedna z najdłużej tworzonych gier nadal gromadzi środki. Czy Star Citizen wreszcie trafi w ręce graczy?

@ 22.09.2022, 13:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Na Star Citizen zebrano już ponad 0,5 mld dolarów

Star Citizen będzie prawdopodobnie najdroższą grą w historii branży. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, tytuł zdołał już zgromadzić ponad 0,5 mld dolarów za sprawą kampanii crowdfundingowej. Blisko 4,1 mln graczy zdecydowało się wesprzeć przedsięwzięcie.

Za opracowanie Star Citizen odpowiada studio Cloud Imperium Games. Mimo że kontrowersji dookoła projektu nie brakuje, gracze nadal decydują się go wspierać. Kampania gromadząca środki, która wystartowała w 2012 roku, trwa już mniej więcej dziesięć lat i nadal nie sposób powiedzieć kiedy proces powstawania tytułu dobiegnie końca.

Star Citizen to wieloosobowa symulacja kosmiczna, za której przygotowanie odpowiada znany za sprawą serii Wing Commander Chris Roberts. Tytuł, gdy wreszcie zadebiutuje, zaoferować ma wiele różnych komponentów. Będziemy w nim latać w przestrzeni kosmicznej, strzelać niczym w FPS-ie, a także przeżyjemy rozbudowaną kampanię singlową.

Wiele funkcji miało zadebiutować już dawno, w tym właśnie tryb jednoosobowy zatytułowany Squadron 42, ale premiery poszczególnych opcji regularnie przesuwano. Twórcy wreszcie przestali poadawać jakiekolwiek daty, zasłaniając się tym, że muszą być pewni, iż nie dojdzie do kolejnej obsuwy.

Z ostatnich doniesień wynika, że spora aktualizacja gry Star Citizen, oznaczona numerkiem 3.18, zadebiutuje w trzecim kwartale 2022 roku. Jako że kwartał w zasadzie dobiega końca, a aktualizacji brak, najprawdopodobniej doszło do zmiany planów. Jak dużej? Będziemy Was informować na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?