Return to Monkey Island dostępne w sprzedaży

Nastał wreszcie moment, na który czekali fani przygodówek z całego świata. Return to Monkey Island dostępne jest w sprzedaży.

@ 20.09.2022, 13:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch

Return to Monkey Island dostępne w sprzedaży

Return to Monkey Island to kontynuacja klasyka sprzed lat. Tytuł zapowiedziano całkiem niedawno, a nam miło poinformować, że właśnie trafił on do sprzedaży. W związku z tym deweloperzy opublikowali też zwiastun premierowy, uświetniający to wydarzenie. Return to Monkey Island dostępne jest od dziś na PC oraz Switchu. 

Zapowiedź Return to Monkey Island pojawiła się w sieci w kwietniu. Dowiedzieliśmy się wówczas również tego, że za przedsięwzięcie odpowiada twórca całego cyklu, Ron Gilbert. Postanowił on zignorować wydarzenia, jakie miały miejsce w Curse of Monkey Island, Escape From Monkey Island oraz Tales of Monkey Island i kontynuować wątek, którego konkluzję widzieliśmy w Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge.

Gilbert od początku starał się stworzyć coś, co będzie jednocześnie nowe oraz klasyczne. Celem było zachowanie ducha pierwowzoru, ale także dopasowanie rozgrywki oraz oprawy wizualnej do dzisiejszych czasów. W ten właśnie sposób powstało Return to Monkey Island. Mamy w nim znaleźć wszystko to, za co pokochaliśmy pierwowzór, a także szczyptę świeżości. Jako że pracujemy nad recenzją, będziecie wiedzieć czy się udało.

Pamiętajcie, że Return to Monkey Island dostępne jest na PC oraz Switchu. Na razie nie wiemy czy pojawi się też na innych platformach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   13:53, 20.09.2022
Moja pozycja obowiązkowa 😊