Sony przygotowuje PlayStation 5 z odłączanym napędem?

Ciekawe plotki pojawiły się w sieci w związku z nowym modelem PlayStation 5. Może się okazać, że Sony połączy dwa światy.

@ 20.09.2022, 12:42
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Sony przygotowuje PlayStation 5 z odłączanym napędem?

PlayStation 5 dostępne jest obecnie w dwóch wersjach. Jedna posiada napęd  Blu-Ray, a druga jest  go pozbawiona. Niebawem w sklepach może pojawić się jednak wersja urządzenia łącza te dwa modele. Będzie to PlayStation 5, w którym dowolnie będziemy mogli podłączać i odłączać czytnik płyt.

Doniesienia na temat planowanej nowości opublikował Tom Henderson. W jego opinii w bieżącym roku fiskalnym powinniśmy dostać nową wersję PS5, posiadającą nową obudowę. Wewnętrznie obudowa nazywana jest kodowo "D", a dzięki niej konsola będzie miała wspomnianą powyżej cechę. Pozostałe podzespoły mają być takie same, jak w przypadku innych modeli PS5.

Tym, co będzie wyróżniać nowy model PlayStation 5 jest opcja podłączania i odłączania napędu optycznego. Przystawka będzie się komunikować z konsolą za sprawą dodatkowego portu USB-C zamontowanego z tyłu konsoli, a dzięki temu urządzenie zachowa prawdopodobnie dotychczasowy wygląd, zyskując dodatkową funkcjonalność, niejako pomiędzy obecnie dostępnymi modelami.

W raporcie czytamy, że nowe PS5 będzie można nabyć albo jako samodzielne urządzenie albo w zestawie, w którym dostępny będzie też czytnik. Napęd będzie można też oczywiście dokupić jako samodzielne akcesorium, choć w tym momencie nie wiemy czy będzie on w stanie współpracować z obecnie dostępnymi konsolami w wersji digital.

Na koniec raportu pojawia się jeszcze informacja dotycząca planów sprzedażowych Sony. Korporacja liczy na to, że nowa konsola pozwoli jej podnieść produkcję urządzenia, choć na razie nie sposób określić czy plan znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   11:22, 21.09.2022
Zaprawdę ta generacja zostanie zapamiętana jako pełna zaskoczeń Zdziwiony Microsoft też coś niby kombinuje z napędem do XSX Dumny
0 kudosBarbarella.   @   15:47, 21.09.2022
RIP napęd optyczny.? Zdziwiony Wiem , na to się zapowiadało. Smutny