Grand Theft Auto VI - ogromny wyciek informacji, w tym gameplay z wersji alfa

W sieci pojawił się spory wyciek informacji dotyczących Grand Theft Auto VI. Jeśli na premierę czekacie, koniecznie czytajcie dalej.

@ 19.09.2022, 15:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Grand Theft Auto VI - ogromny wyciek informacji, w tym gameplay z wersji alfa

To, że GTA VI powstaje wiemy od jakiegoś czasu. Mimo to wciąż nie mamy żadnych konkretnych informacji, a tym bardziej materiałów promocyjnych, czy to zwiastunów czy jakiś pierwszych ujęć z rozgrywki. Nowe wieści na temat przedsięwzięcia docierają do nas jednak za sprawą przecieku, który pojawił się w sieci.

W temacie napisaliśmy, że wyciek jest ogromny i w rzeczy samej taki jest. W sumie obejmuje on kilkadziesiąt materiałów filmowych, na których zobaczyć możecie Grand Theft Auto VI w wersji alfa. Żeby było ciekawiej, znany dziennikarz, Jason Schreier, twierdzi, że wszelkie opublikowane materiały zdają się być prawdziwe.

Materiały, o których mowa znajdziecie na portalu Reddit. Jeśli dobrze tam poszperacie, znajdziecie ujęcia z otwartego świata, strzelanie, korzystanie z broni, pojazdy, interakcję z postaciami niezależnymi, wnętrza budynków i znacznie więcej. Pamiętajcie oczywiście, że mówimy o wersji alfa, a zatem nieukończonej. Wiele elementów to tzw. placeholdery.

Zawartość dostępna w przecieku pobrana została podobno z usługi Slack. Materiały zarejestrowano podobno na komputerze oraz konsoli PlayStation 4. Żeby było gorzej, wyciekł nie tylko gameplay, ale także kod źródłowy, co na pewno jest sporym zmartwieniem dla deweloperów. 

Sytuację będziemy bacznie obserwować, przekazując Wam wszelkie doniesienia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosLucas-AT   @   00:41, 20.09.2022
To było odpalone na devkicie PS4, a więc gra pewnie powstaje także na poprzednią generację, co może być rozczarowaniem. Gdy GTA VI zadebiutuje na rynku (2024?), PS4 i X1 będą już bardzo przestarzałe. Niemniej, gra powstaje już kilka lat, a więc musiała powstawać jeszcze z myślą o PS4 i X1. Z drugiej jednak strony, nie widzieliśmy jeszcze GTA zaprojektowanego od podstaw z myślą o PS4 i X1 (GTA V wywodzi się z epoki PS3 i X360), a cały czas mam na uwadze różnicę pomiędzy RDR1 i RDR2. San Andreas także swego powstawało już na przestarzałe swego czasu PS2, a jednak do dziś uważana jest za najbardziej przełomową i rozbudowaną część serii. Poczekamy, zobaczymy.

Nie mogę już doczekać się porównań - GTA V na PS5 vs GTA VI na PS4.
1 kudosshuwar   @   07:48, 20.09.2022
Patrząc na materiały z wykradzionego gameplay'u myślę sobie, że albo to nie będzie gra z efektem Wow jak GTA V, albo to baaardzo wczesny prototyp, na którym jedynie implementowano pewne rozwiązania.

Ja bym o Rockstara był spokojny i o to, czy gra pisana dla PS4 będzie jakaś "zacofana". Patrząc na RDR2 i na to, jak prezentuje się on na słabszych maszynach zawsze myślę, że Rockstar, to mistrzowie optymalizacji. I idąc tym tropem skłaniam się jednak w kierunku, że to prototyp z wczesnej fazy produkcji.
0 kudosfrycek88   @   07:57, 20.09.2022
Bierzmy pod uwagę że jest to bardzo wczesna wersja i to widać. Jednak potwierdzają się wieści o kobiecej bohaterce. Ponoć hakerzy chcą wrzucić więcej materiałów.. Ciekawe co tam mają.
0 kudosBarbarella.   @   08:53, 20.09.2022
No nie zdążyłam , zdaje się poblokowali filmy . Ale kij tam , ważne że powstaje i że będzie można grać laską. Uśmiech
1 kudosmrPack   @   11:01, 20.09.2022
Jak na razie to wygląda jak nieco zmodyfikowane GTA V Dumny Może z tego powodu w takiej wczesnej wersji działa na PS4 co chyba nie musi oznaczać, że gra wyjdzie na 100% na poprzednią generację.
Dodaj Odpowiedź