Ubisoft postawi na innowację oraz bardziej skupione doświadczenia

Wydawca chce w przyszłości tworzyć więcej gier nastawionych na konkretny tryb zabawy.

@ 15.09.2022, 11:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft postawi na innowację oraz bardziej skupione doświadczenia

Ubisoft od jakiegoś czasu tworzy prawie wszystkie gry w jednym schemacie. Mamy więc otwarty świat, mamy elementy RPG oraz mamy całe mnóstwo różnej maści aktywności dodatkowych, znajdziek itd. Formuła prawdopodobnie zaczęła się lekko wyczerpywać, bo wydawca planuje w najbliższym czasie sporo zmienić. Francuzi chcą, aby ich gry były bardziej skupione oraz innowacyjne.

Na temat przyszłości gier Ubisoftu wypowiedział się ostatnio jeden z wiceprezesów, Fawzi Mesmar. W trakcie wywiadu dla redakcji IGN powiedział on, że wydawca planuje zmienić sposób, w jaki tworzy gry do tej pory. Chce postawić na innowacje.

"Chcemy móc podejmować decyzje dotyczące pojedynczej gry i powiedzieć sobie 'Zrobimy to dlatego i nie zmienimy zdania, nie będzie nam to przeszkadzać, choć kogoś to ucieszy, ale na pewno nie wszystkich'. To w porządku. Wierzymy, że bardziej skupiona gra jest lepsza dla ludzi, którzy lubią tego typu grę", powiedział Mesmar. "Nie chodzi o to, co chcemy stworzyć, ale o głębię doświadczenia, dzięki której każda godzina, jaką gracz spędza w naszym świecie jest dobra".

"Kluczowa jest dla nas innowacja, jeśli chodzi o przyszłe gry. Może to być całkiem nowy styl artystyczny, względnie nowe spojrzenie na gatunek, albo całkiem nowa mechanika rozgrywki. Każdy projekt Ubisoftu będzie tworzony patrząc na te aspekty i spróbujemy oferować zróżnicowanie, więcej głębi i zapewnić standardy jakości, jak również nowe sposoby łączenia się, interakcji oraz wyrażania dla graczy".

Właśnie ze względu na powyższe, Ubisoft chce zróżnicować serię Assassin's Creed. Jak przyznał Mesmar, gracze mają różne gusta. Jedni chcą spędzić dziesiątki godzin w otwartym świecie i mieć elementy RPG, a inni wolą bardziej skupione doświadczenie albo potyczki wieloosobowe. Firma chce więc przygotować coś dla każdego, choć nie w ramach jednego projektu.

Co ważne, to niejedyna zmiana w polityce korporacji. Pisaliśmy niedawno również o tym, że Ubisoft zdecydował się podnieść ceny swoich gier.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?