Assassin's Creed Rift powróci do korzeni, jego oficjalny tytuł to Assassin's Creed Mirage

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat Assassin's Creed Rift, o którym plotkuje się od dłuższego czasu.

@ 31.08.2022, 12:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Assassin's Creed Rift powróci do korzeni, jego oficjalny tytuł to Assassin's Creed Mirage

Pisaliśmy przed momentem o tym, że pierwsze Assassin's Creed otrzyma prawdopodobnie remake. Z tego samego źródła, czyli materiału filmowego opublikowanego przez kanał j0nathan, poznaliśmy garść szczegółów na temat Assassin's Creed Rift. Pamiętajcie, że mówimy cały czas o informacjach niepotwierdzonych.

Z tego, co do tej pory wyciekło do sieci wynika, że Assassin's Creed Rift będzie tytułem powracającym do korzeni, a zatem nawiązującym do pierwszych odsłon cyklu. Będzie ono zrealizowane na nieco mniejszą skalę, a jego głównym bohaterem będzie jedna z postaci z Assassin's Creed Valhalla, a konkretnie Basim. Tytuł zostanie podobno ujawniony niebawem.

Z najnowszych doniesień na temat Assassin's Creed Rift, warto wspomnieć o kilku. Po pierwsze, jego akcja będzie się toczyć w Bagdadzie pomiędzy 860, a 870 rokiem naszej ery. Po drugie, prawdopodobnie nie dostaniemy wątku w czasach współczesnych. Po trzecie, deweloperzy nie będą stosować elementów RPG, charakterystycznych dla ostatnich odsłon. Nie będzie więc systemu dialogów, poziomów bohatera oraz wyborów.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Assassin's Creed Rift - zatytułowane podobno Assassin's Creed Mirage - będzie czerpać inspiracje z pierwszego Assassin's Creed. Zabawa będzie nastawiona na skradanie się. Powróci mechanika Eagle Vision. Cała zabawa będzie ograniczona do Bagdadu, który podzielony został na obszary. W każdym będziemy musieli się zetrzeć z bossem.

Premiera Assassin's Creed Mirage nastąpić ma wiosną 2023 roku, a więcej informacji na jego temat możemy otrzymać w trakcie specjalnego wydarzenia Ubisoft Forward, zaplanowanego na wrzesień.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoswojteklog   @   16:17, 01.09.2022
Kurnia szkoda, akurat eksploracja mapy mi sie podobala, ladne krajobrazy, ta ciekawosc wygladu nowych miejsc, a szybki rozwoj postaci i mnogosc broni trzymala mnie przy padzie.
0 kudosMicMus123456789   @   18:47, 01.09.2022
Opis niezbyt zachęcający i nie chodzi mi o powrót do korzeni serii. Ale po tym jak zmieniła się seria wątpię, że to będzie hit. Już większe wrażenie zrobiłby remake pierwszej części, która do dziś leży odłogiem, a nawet dwójka była już parę razy maglowana.
0 kudoslogan23   @   22:23, 01.09.2022
Nie kupuje, podziękuje, próba poprawy reputacji po wpadkach ostatnich, żegnam państwa.
0 kudosBarbarella.   @   08:11, 02.09.2022
Nie wiedziałam że w ostatnich odsłonach serii było sporo elementów RPG .Pomimo więc że seria zbiera spore cięgi od graczy ostatnimi czasy to mnie ciągnie do niej jeszcze bardziej. Uśmiech