The Callisto Protocol - zobaczcie nowy, brutalny gameplay

W sieci pojawił się nowy gameplay pokazujący The Callisto Protocol. Są mutacje, jest brutalnie i krwawo.

@ 24.08.2022, 00:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

The Callisto Protocol - zobaczcie nowy, brutalny gameplay

Na pewno wielu z naszych czytelników czeka na premierę The Callisto Protocol, którą zaplanowano na początek grudnia bieżącego roku. Tytuł zapowiada się bardzo ciekawie, a najnowszy materiał filmowy tylko utwierdza nas w tym przekonaniu. Przekonajcie się zresztą samodzielnie.

W trakcie Gamescom Opening Night Live na scenie pojawił się założyciel studia Striking Distance, Glen Schofield. Niedługo potem mogliśmy obejrzeć niedługi materiał filmowy, prezentujący rozgrywkę z debiutanckiego dzieła ekipy, czyli właśnie The Callisto Protocol. Materiał zarejestrowano na sprzęcie obecnej generacji, a zatem chodzi najpewniej o jedną z konsol.

Wideo zaczyna się od tego, że bohater The Callisto Protocol, Jacob, porusza się po mrocznych korytarzach i walczy z Biophagami. Robi to z wykorzystaniem broni palnej, a także specjalnej broni grawitacyjnej, z pomocą której może ich łapać i miotać nimi np. w kierunku morderczych turbin.

Na filmie widać jedną dość ciekawą mechanikę. Chodzi o to, że oponenci są w stanie mutować w trakcie walki. Są w stanie się zmienić, aby w nieco inny sposób spróbować podejść naszego bohatera. Ten ponownie natomiast musi się wykazać pomysłowością oraz zręcznością. Zerknijcie zresztą poniżej.

Premierę The Callisto Protocol zaplanowano na 2 grudnia, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   12:21, 24.08.2022
Czekam z niecierpliwością 😁😈
0 kudosBarbarella.   @   13:25, 24.08.2022
Widzę że headshoty są o tyłek roztrzaść. Najlepiej od razu do niszczarki z kolesiem. Szczęśliwy
0 kudosGuilder   @   23:23, 24.08.2022
Faktycznie czuć vibe serii Dead Space. Może mi umknęły szczegóły dotyczące cech tych Biophagów, ale na tym wideo jeden z nich kompletnie nie zareagował, choć protagonista był tuż za nim z mocno świecącą latarką. Mogliby to jeszcze dopieścić.
0 kudosroxa175   @   10:08, 25.08.2022
Te potworki przypominają mi trochę te z Resident Evil. Dumny Ogólnie prezentuje się zachęcająco. Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   15:18, 25.08.2022
W tym jest więcej Dead Space'a niż w trójce i dodatku xD Biorąc pod uwagę ile jest podobieństw i nawiązań do Dead Space'a jestem pod wrażeniem, że nie ma problemów natury prawnej z tym tytułem.
Dodaj Odpowiedź