Embracer Group przejmuje Middle-Earth Enterprises, czyli m.in. markę Władca Pierścieni

Embracer Group regularnie kupuje rozmaite firmy. Korporacja ponownie poszła na zakupy, a w jej ręce wpadła twórczość Tolkiena.

@ 18.08.2022, 16:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Embracer Group przejmuje Middle-Earth Enterprises, czyli m.in. markę Władca Pierścieni

Bardzo ciekawe wieści docierają do nas ze spółki Embracer Group. Jakiś czas temu wybrała się ona na zakupy, a ich efektem jest przejęcie Middle-Earth Enterprises, które do tej pory należało do The Saul Zaentz Company. Nowo powstała spółka będzie działać pod nazwą Embracer Freemode.

Middle-Earth Enterprises to korporacja, do której należy katalog produktów oraz licencji związanych z dziełami J.R.R. Tolkiena. Chodzi zatem o gry, filmy oraz rozmaite produkty opracowane na licencji Władcy Pierścieni, Hobbita oraz innych pomniejszych dzieł wspomnianego autora.

Strony uczestniczące w transakcji są oczywiście zadowolone z jej przebiegu. Nie sposób natomiast powiedzieć co się zmieni i czy Embracer Group ma w planach nowe filmy, tudzież gry w uniwersum Władcy Pierścieni lub Hobbita. Pewne jest natomiast, że wszystkie przyszłe dzieła będą musiały uzyskać autoryzację Grupy.

Sytuację będziemy bacznie obserwować, przekazując Wam wszelkie doniesienia w temacie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:21, 19.08.2022
Hmm . Czekam na grową Trylogię ale czy to wydarzenie biznesowe pozwala mieć jakieś nadzieje?