THQ Nordic zapowiada Wreckreation - grę wyścigową z naciskiem na tworzenie torów

W sieci pojawił się zwiastun filmowy, prezentujący grę Wreckreation. Jej twórcy chcą, by gracze wykazali się w niej fantazją.

@ 16.08.2022, 11:51
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

THQ Nordic zapowiada Wreckreation - grę wyścigową z naciskiem na tworzenie torów

Wreckreation to ciekawie zapowiadająca się gra, opracowywana obecnie przez Three Field Entertainment. Jej wydania podjęło się THQ Nordic, a poniżej możecie rzucić okiem na pierwszy zwiastun. Z informacji prasowej dowiadujemy się też, że nie będzie to zwykła ścigałka.

We Wreckreation największy nacisk twórcy kładą na rozbudowane trasy. Żeby było ciekawiej, za ich opracowanie odpowiadać będą gracze. Samodzielnie będziemy w stanie budować nawet najbardziej zakręcone tory, by następnie się na nich ścigać. 

Z założeń Wreckreation wynika, że będzie to doświadczenie sandboxowe dedykowane fanom gier wyścigowych. Gracze dostaną tu świat o powierzchni 400 kilometrów kwadratowych, a następnie będą z nim w stanie robić dosłownie wszystko. Świat zwany MixWorld będziemy mogli wrzucić online, aby nie jeździć samodzielnie, tylko ze znajomymi.

W trakcie zabawy online, właściciel danego świata będzie oczywiście jego zarządcą. Inni gracze mogą jednak w nim tworzyć, choć to gospodarz będzie decydował co finalnie pozostanie, a co zostanie usunięte. Co ciekawe, tory nie będą standardowe, albowiem budujemy je tak, by zaprezentować kaskaderskie sztuczki.

Co ważne, Wreckreation pozwala nam nie tylko na tworzenie tras, ale także modyfikowanie samochodów. Zmieniać możemy ich wygląd zewnętrzny, ogumienie, dźwięk silnika, kolory szyb, światła hamowania i inne elementy. Możliwe jest też przełączanie się pomiędzy manualną oraz automatyczną skrzynią biegów. Model prowadzenia będzie raczej zręcznościowy.

Wreckreation nie ma jeszcze daty premiery, ale spodziewamy się go na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Wreckreation

Wreckreation

Premiera: 2024
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Wreckreation to zręcznościowa gra wyścigowa, która polega na tworzeniu wirtualnych torów wyścigowych i ściganiu się po nich. Produkcja przygotowana została przez studio T...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   22:31, 16.08.2022
Wygląda ciekawie. Dodałem materiały o tej grze. Mam nadzieję że się dodadzą.