Microsoft twierdzi, że Sony blokuje rozwój Game Passa

Rywalizacja pomiędzy Sony i Microsoftem wchodzi na kolejny poziom. Już nie tylko o sprzęt chodzi, ale także o usługi.

@ 12.08.2022, 12:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Microsoft twierdzi, że Sony blokuje rozwój Game Passa

Konkurencja w branży gier (a w zasadzie w każdej branży) to coś pozytywnego. Dzięki niej oferowane przez firmy produkty są coraz lepsze, a na tym korzystają oczywiście konsumenci. Jak wynika z krążących w sieci informacji, Sony i Microsoft są w trakcie batalii o graczy, jakiej jeszcze nie widzieliśmy.

Microsoft jest w tym momencie w trakcie finalizowania przejęcia Activision Blizzard. W sieci co jakiś czas pojawiają się dokumenty, jakie gigant z Redmond składa w rozmaitych urzędach regulacyjnych, a tym razem dotarły do nas informacje pochodzące od Administrative Council for Economic Defense (za The Verge).

Z dokumentów, o których mowa wynika, że Microsoft nie zawsze jest w stanie pozyskać interesujące go gry na potrzeby usługi Game Pass, bo Sony płaci deweloperom za to, by nie wchodziły współpracę z Amerykanami, ani właścicielami innych usług opartych na modelu subskrypcyjnym. Przez to dalszy rozwój Game Pass jest podobno ograniczony i znacznie utrudniony.

Oskarżenie - jak widać - dość znaczące, choć na chwilę obecną nie sposób powiedzieć czy prawdziwe. Sony - mamy nadzieję - wystosuje niebawem jakiś komentarz, a wówczas nie omieszkamy Wam go sprezentować. Póki co pamiętajcie, że na rynku subskrypcji jest od niedawna nowy gracz, czyli odświeżone PlayStation Plus.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   15:08, 12.08.2022
Tak jakby Microsoft nie kupował kolejnych studiów by mieć co dawać za grosze w GP i doprowadzać by ich gry trafiały na wszystkie sprzęty oprócz konsol Sony Konsternacja