Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption II sprzedają się nadal wyśmienicie

Take-Two ma powody do dumy. Dwie ostatnie gry studia Rockstar Games rozchodzą się jak świeże bułeczki.

@ 09.08.2022, 13:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption II sprzedają się nadal wyśmienicie

Wszystkie gry studia Rockstar - albo przynajmniej znakomita ich większość - cieszą się ogromną popularnością. Nie powinno być więc zaskoczeniem, że zarówno GTA V, jak i Red Dead Redemption II sprzedają się wyśmienicie. Oba tytuły nadal rozchodzą się w zaskakującym tempie.

Take-Two komentowało niedawno swoje najnowsze wyniki finansowe, dotyczące pierwszego kwartału roku fiskalnego 2023. W trakcie konferencji dowiedzieliśmy się o opóźnieniu premiery Marvel's Midnight Suns, a także o fantastycznej sprzedaży dwóch ostatnich projektów studia Rockstar. Chodzi oczywiście o GTA V, jak i Red Dead Redemption II.

Pierwsza z wymienionych gier sprzedała się od maja 2022 roku w nakładzie 5 mln egzemplarzy, dzięki czemu GTA V może się pochwalić wynikiem na poziomie 170 mln opchniętych jednostek. To wciąż najlepiej sprzedająca się gra minionej dekady w Stanach Zjednoczonych i nic nie wskazuje na to, aby tytuł ten mógł ktokolwiek produkcji odebrać.

Jeśli chodzi o drugi produkt, czyli Red Dead Redemption II, nadal znajduje on nabywców, choć na mniejszą skalę niż GTA V. W maju 2022 roku mówiło się o 44 mln sprzedanych kopii, a w tym momencie jest to ponad 45 milionów, czyli przybyło nieco ponad milion. Mimo wszystko wynik oczywiście imponujący. Trzeba pamiętać mamy do czynienia z tytułem bardziej niszowym, niż w przypadku GTA V, a mimo to ogromnie popularnym.

Wracając jeszcze na moment do Grand Theft Auto, jego szósta odsłona ma rzekomo zadebiutować pomiędzy kwietniem 2023, a marcem 2024 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:46, 09.08.2022
A kto jest sprawcą sukcesu GTA 5 ? Trevor Phillips !!!! . Wszystkie nerdy w okularkach chciałyby by być takimi popaprańcami jak on. Pokręcony