Steam Deck będzie ostrzegać przed zbyt wysoką i zbyt niską temperaturą pracy

Valve chce, aby użytkownicy Steam Deck wiedzieli, że ich urządzenie może ulec uszkodzeniu.

@ 04.08.2022, 14:13
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Steam Deck będzie ostrzegać przed zbyt wysoką i zbyt niską temperaturą pracy

Valve opublikowało aktualizację oprogramowania systemowego Steam Deck. Dzięki niemu wprowadzono do SteamOS sporo zmian i poprawek, a przy okazji całkiem istotną nowość. Chodzi o to, że Steam Deck będzie nas informował, gdy nie pracuje w optymalnych warunkach. Na ekranie pojawi się ostrzeżenie, gdy konsola będzie zbyt zimna albo zbyt gorąca.

Posiadacze Steam Deck od dłuższego czasu narzekają na to, że kieszonsolka nie radzi sobie najlepiej gdy temperatura otoczenia jest nieodpowiednia. Valve przyznało, że problem faktycznie istnieje, jednocześnie podkreślając, że Steam Deck działa optymalnie w temperaturze pomiędzy 0, a 35 stopni Celsjusza. Poniżej i powyżej pojawiają się anomalie.

Jeśli chodzi o inne zmiany, jakie wprowadza oprogramowanie, wspomnieć trzeba o większej wydajności baterii, nowym ekranie blokady oraz różnych innych mniejszych i większych usprawnieniach. Usunięto też oczywiście sporo błędów i poprawiono stabilność działania całego systemu.

Steam Deck cieszy się ogólnie sporą popularnością, choć ciągle mówi się o tym, że występują problemy z jego dostępnością. Produkcja ostatnio podobno przyspieszyła - jak zarzekało się Valve - ale urządzenie nadal niełatwo jest dostać w sprzedaży. Czy się to zmieni? Będziemy Was informować na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?