W Skull and Bones fabuła nie jest istotna

Deweloperzy Skull and Bones chcą, aby każdy gracz stworzył sobie własną opowieść. Scenariusz jako-taki nie jest ważny.

@ 01.08.2022, 12:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

W Skull and Bones fabuła nie jest istotna

Skull and Bones zadebiutuje wreszcie na rynku tegorocznej jesieni. Mimo że deweloperzy nie wierzą zbytnio w ogromny sukces gry, zapowiada się ona całkiem ciekawie i może sprawdzić mnóstwo frajdy każdemu fanowi pirackich klimatów. Pamiętajcie tylko, aby nie nastawiać się na rozbudowany wątek fabularny. Takowego w grze niestety nie będzie.

Co nieco na temat Skull and Bones postanowił opowiedzieć jego dyrektor, Ryan Barnard. W trakcie wywiadu dla True Achievements deweloper powiedział, że choć Skull and Bones posiada fabułę, nie jest ona w centrum rozgrywki. Twórcy chcieli, aby każdy gracz stworzył sobie własną przygodę.

"Skull and Bones nie jest grą nastawioną na narrację. Mamy elementy fabularne - w grze spotkasz ważne postaci niezależne, zwane Kingpinami, które mają swoje opowieści, które poznasz w trakcie nawiązywania relacji z nimi przyjmując np. kontrakty. W tle jest opowieść, na której powstał cały świat, ale nie skupiamy się na niej. Chcemy, aby gracze tworzyli własne opowieści oraz by mogli zdecydować jakim chcą być piratem".

"Tym, co zapewnia Ci progresję jest system oparty na niesławie. Będziesz otrzymywał dzięki niemu dostęp do schematów w grze, które dadzą Ci różne typy statków, broni oraz pancerzy, a będziesz ich potrzebował podczas poruszania się i eksplorowania świata - aby móc walczyć z nowymi wrogami".

Premierę Skull and Bones zaplanowano na 8 listopada, a grać będziemy wówczas na PC, PS5 oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Skull and Bones

Skull and Bones

Premiera: 2023
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Skull and Bones to gra akcji osadzona w klimatach złotej ery żaglowców. Za projekt odpowiada studio Ubisoft, twórcy wielu legendarnych marek, pokroju Assassin's Creed, Fa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:20, 01.08.2022
Pomysł fajny , ciekawy , bez scenariusza , własna przygoda. Życzę twórcom żeby to wypaliło ale wątpię żebym wzięła w tym udział mimo pokusy. To zapewne pożeracz czasu będzie a tego cholerstwa coraz mniej i kupić się nie da.
0 kudosGuilder   @   00:56, 07.08.2022
Gra Ubisoftu, która nie jest nastawiona na narrację i w której fabuła nie jest istotna? Nowe, nie znałem.