PlayStation 5 sprzedaje się nieźle, sprzedaż oprogramowania spada

Sony nadal musi walczyć z problemami z dostępnością PlayStation 5. Prawdopodobnie przez nie spada zainteresowanie oprogramowaniem.

@ 29.07.2022, 12:38
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

PlayStation 5 sprzedaje się nieźle, sprzedaż oprogramowania spada

Dostępność PlayStation 5, choć lepsza, nadal pozostawia wiele do życzenia. Z tego względu konsola wciąż nie sprzedaje się tak dobrze, jak mogłoby tego oczekiwać Sony, a mimo to korporacja regularnie publikuje informacje na temat popularności platformy.

Podsumowując ostatni kwartał, Japończycy ujawnili, że PlayStation 5 rozeszło się już w nakładzie przekraczającym 21,7 mln egzemplarzy na całym świecie. Oznacza to, że w pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego, czyli pomiędzy 1 kwietnia, a 30 czerwca w ręce graczy trafiło 2,4 mln egzemplarzy konsol. To odrobinę więcej w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, gdy mówiono o 2,3 mln pudełek.

Przy okazji Sony ujawniło, że całkiem nieźle (choć słabiej niż rok wcześniej) sprzedaje się oprogramowanie dla konsol PlayStation 4 oraz PlayStation 5. W minionym kwartale gracze zdecydowali się na zakup 47,1 mln kopii gier, co stanowi spadek o 16,5 mln jednostek w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Ze wspomnianej liczby 79% to sprzedaży cyfrowa, co stanowi wzrost o 71% w stosunku do roku poprzedniego.

Kolejne doniesienia w temacie będziemy mieć dla Was niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   22:07, 30.07.2022
Ja osobiście póki co napędzam im sprzedaż, aktualnie gram na przemian na PS3, PS4 i PS5 xD Patrząc po tym co się dzieje na świecie nie ma co się dziwić, że sprzedaż spada.