Assassin's Creed: Valhalla - dodatek The Forgotten Saga na gameplayu

Darmowe rozszerzenie w którym wcielimy się w samego Odyna.

@ 29.07.2022, 10:25
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Assassin's Creed: Valhalla - dodatek The Forgotten Saga na gameplayu

Studio Ubisoft pokazało nam właśnie dodatek The Forgotten Saga do Assasin's Creed: Valhalla. Deweloperzy przygotowali kilkuminutowe wideo, które prezentuje w akcji darmowe rozszerzenie.

Akcja DLC ma miejsce po wydarzeniach ze Świtu Ragnaroku, czyli dużego płatnego dodatku wydanego kilka miesięcy temu. Jako Odyn wyruszymy do mroźnej krainy Nifheimu, podzielonej na cztery regiony. Naszym zdaniem będzie pokonanie Hel, władczyni krainy umarłych.

Rozgrywka w dodatku będzie się nieco różnić od klasycznej formuły Valhalli. Całość ma mieć roguelike’owy charakter, w efekcie czego twórcy podnieśli poprzeczkę jeśli chodzi o trudność w pokonywaniu przeciwników. Mapy zaprojektowano zaś w nieco korytarzowym stylu, z licznymi ukrytymi obszarami czy skrótami do odblokowywania. W dodatku The Forgotten Saga będziemy bowiem umierać częściej niż zwykle, a każda śmierć będzie oznaczała rozpoczęcie rozgrywki od nowa - choć z odblokowanymi już skrótami czy zachowaniem części ekwipunku.

Na potrzeby dodatku przygotowano nowe uzbrojenie - nie będziemy mogli przenieść oręża z podstawki czy wcześniejszego DLC. Więcej szczegółów na poniższym materiale.

Assasin's Creed: Valhalla - The Forgotten Saga nie ma jeszcze terminu premiery, ale najprawdopodobniej to kwestia kilku najbliższych tygodni. Rozszerzenie będzie darmowe dla posiadaczy podstawowej wersji gry na wszystkich docelowych platformach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?