Remake Star Wars: Knights of the Old Republic w tarapatach, prace ponoć wstrzymano

Wygląda na to, że Aspyr Media potrzebuje znacznie większe środki do tego, by ukończyć remake Star Wars: Knights of the Old Republic. Firma na razie wstrzymała deweloping gry.

@ 27.07.2022, 14:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic w tarapatach, prace ponoć wstrzymano

Remake pierwszego Star Wars: Knights of the Old Republic został zapowiedziany jakiś czas temu. Za jego opracowanie odpowiada Aspyr Media, a premiera - przynajmniej pierwotnie - miała mieć miejsce jeszcze w tym roku. Debiut jednak opóźniono i co gorsze nie podano nowego terminu. Proces powstawania gry został podobno wstrzymany.

Aspyr Media zapowiedział remake Star Wars: Knights of the Old Republic we wrześniu ubiegłego roku. Plany wydawcy były bardzo ambitne, ale, jak donosi Bloomberg, nie do końca wszystko poszło w zgodzie z nimi. Dowiedzieliśmy się, że Aspyr Media prawdopodobnie poszukuje nowych firm do współpracy, a póki co deweloping Star Wars: Knights of the Old Republic wstrzymano.

Z raportu na wspomnianym portalu dowiadujemy się, że pierwszy grywalny fragment remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic ukończono 30 czerwca. Ekipa była zadowolona z tego, co udało jej się osiągnąć, ale głównodowodzący nie. Problemem jest prawdopodobnie czas oraz budżet. Przygotowanie wycinku gry pochłonęło za dużo pieniędzy oraz było zbyt czasochłonne. W efekcie z pracą pożegnało się podobno dwóch liderów: dyrektor projektu Brad Prince oraz dyrektor artystyczny Jason Minor.

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic nie został na szczęście anulowany i prawdopodobnie nadal będzie opracowywany. Aspyr Media celuje ponoć w 2025 rok, a deweloping powierzony zostanie studiu Saber Interactive, które do tej pory pełniło jedynie rolę supportu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   22:49, 27.07.2022
Szkoda .Taki remake w odróżnieniu do wielu innych to rzeczywiście fajna i potrzebna sprawa.