Studio Bungie oficjalnie pod skrzydłami PlayStation

Sony dopięło głośną transakcję i postanowiło się tym pochwalić.

@ 15.07.2022, 23:42
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
ps5

Studio Bungie oficjalnie pod skrzydłami PlayStation

Na początku roku świat obiegła wieść o wykupieniu studia Bungie przez Sony. Dziś potwierdzono, że twórcy serii Halo z Xboksów czy cyklu Destiny dołączyli do rodziny PlayStation Studios.

"Umowa przejęcia Bungie została sfinalizowana. Więc teraz możemy oficjalnie powiedzieć… witamy w rodzinie PlayStation, Bungie!" - głosi wpis w oficjalnym komunikacie od Sony.

Co ważne, studio Bungie nadal będzie działać "niezależnie". Deweloperzy wspominają otwarcie, że wciąż "będą wydawać gry na różne platformy". Mamy mieć możliwość zagrania w ich kolejne produkcje niezależnie od tego czy posiadamy PlayStation, czy też sprzęt konkurencji. Ponadto Sony nie ma narzucać swojej wizji i dać Bungie wolną rękę w kwestii produkcji i rozwoju gier. Wszystko to brzmi w teorii pięknie, ale trudno uwierzyć, by Bungie po pewnym czasie (być może wydaniu kolejnej dużej gry) nie skupiło się wyłącznie na wspieraniu konsol PlayStation.

Na ten moment ekipa Bungie wspomoże Japończyków w rozwijaniu gier-usług, takich jak Destiny. Powinniśmy więc spodziewać się kolejnych projektów na wzór popularnej strzelanki. Z doświadczenia Bungie skorzystają też inne wewnętrzne ekipy z rodziny PlayStation Studios, z którymi deweloperzy będą ściśle współpracować (m.in. w kwestii rozwoju gier w chmurze).


Sprawdź także:
Destiny 2

Destiny 2

Premiera: 24 października 2017
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Destiny 2 to kontynuacja wydanego w 2014 MMOFPS-a łączącego element cRPG - Destiny. Podobnie jak w przypadku oryginału, również tym razem za projekt odpowiedzialne jest s...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   10:39, 16.07.2022
Myślałem że pracuja już od dawna nad destiny 3 a tu nadal poprzednia część rozwijają. ..

No chyba że Ktoś z was w to jeszcze gra bo jakoś jest podejrzanie cicho Dumny
0 kudosBarbarella.   @   11:58, 16.07.2022
Ja się zainteresowałam ale tylko singlem o ile jest ciekawy.
0 kudosbalic87   @   20:35, 16.07.2022
Cytat: Barbarella.
Ja się zainteresowałam ale tylko singlem o ile jest ciekawy.
kiedyś ograłem singla i pewnie znowu sobie ją odświeżę tym bardziej że jest w gp Uśmiech

Ale tak ogólnie to myślałem że pracują już nad czymś nowszym tym bardziej że niedawno po tylu latach wypuścili duże dlc które raczej rozeszło się bez wiekszego echa...

I to w sumie chyba zrozumiałe ech
0 kudosMicMus123456789   @   19:40, 17.07.2022
Dodatków było kilka, sam odpaliłem grę z tydzień temu po kilku latach i kompletnie nie ogarniałem co się dzieje. Od czasu jak ja grałem, a grałem na początku istnienia gry, do gry doszło tyle zawartości z dodatków jak i sezonów, że nie mogłem się w tym połapać.
0 kudosBarbarella.   @   19:48, 17.07.2022
Ale czy te dodatki { w odróżnieniu od darmowej podstawki płatne } są tylko dla multi czy dla singla też mają znaczenie?
Dodaj Odpowiedź